Поліція: понад дві тисячі дозволів на зброю видані незаконно
Відсьогодні усі підрозділи з контролю за обігом зброї – розформовані. Причина – кричуща корупція. Більше за дві тисячі дозволів, що були видані з порушеннями, будуть анульовані, а зброю – вилучено. Про це повідомив голова Національної поліції України Ігор Клименко.
Департамент внутрішньої безпеки Нацполіції виявив корупційну схему видачі дозволів на придбання, зберігання та носіння дозволених видів зброї. Йдеться про мисливську вогнепальну нарізну, гладкоствольну, а також травматичну зброю для відстрілу ґумових куль. У схемі були задіяні принаймні дев’ять співробітників поліції, серед яких – посадовці Центрального апарату Національної поліції та працівники у регіонах.
«Дозволи видавалися з кричущими порушеннями, інколи навіть без участі громадянина, на якого оформлялася зброя. Оголошення про оформлення зброї без документів продажні поліцейські безсоромно розміщували в групах популярних месенджерів. В нас є інформація про більше двох тисяч випадків видачі дозволів на зброю з грубими порушеннями процедури та законодавства, використовуючи підроблені документи», – заявив Ігор Клименко.
Звільнено першого заступника начальника профільного департаменту, начальника дозвільної системи поліції та ще двох працівників Департаменту превентивної діяльності в центральному апараті поліції.
Усі начальники територіальних підрозділів поліції отримали накази опечатати архіви дозвільної служби, розповів Ігор Клименко. Незабаром буде сформовано новий підрозділ.
«Кожна особова справа власника зброї в Україні буде перевірена окремо щодо законності отримання дозволу. Більше двох тисяч дозволів, що були видані з порушеннями, будуть анульовані, а зброю – вилучено», – йдеться в повідомленні.
Усі отримані матеріали щодо цього злочину будуть передані в Державне бюро розслідувань. Голова Нацполіції наголосив, що серед «замовників» цієї послуги були і працівники правоохоронних органів, і депутати різних рівнів, і представники органів державної влади.
Згідно з результатами «Національного моніторингу незаконного насильства в поліції в Україні в 2020 році», більшість респондентів оцінили поліцію як неефективну – на це вказали 56,2%. Слід відзначити, що порівняно з національним дослідженням 2018 року, кількість людей, що незадоволені поліцією, ще додатково зросла на 3,5%.
Серед поліцейських реформу поліції вважає успішною лише кожен третій патрульний поліцейський (32%) та 13,9% представників інших підрозділів поліції. Кількість таких, що взагалі вважають реформу проваленою, – більша, причому як серед поліції загалом (58,5%), так і серед патрульних (37,7%). Майже кожен четвертий вказав, що реформу ще не закінчено.
Матеріал підготовлено за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety. Матеріал не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу.