Сьогодні – День нульової дискримінації
День нульової дискримінації щороку відзначається 1 березня. Він має на меті сприяти рівності людей перед законом та в повсякденному житті у всіх країнах-членах ООН. Вперше цей день був відзначений 1 березня 2014 року.
«Цього року День нульової дискримінації є особливо гострим, – заявила виконавча директорка UNAIDS Вінні Бяніма. – Спочатку вважалося, що віруси не дискримінують. Але, як ми побачили, це роблять кризи та суспільства. COVID-19 поглибив розкол у суспільстві. Маргіналізовані спільнотии, які і так вже були на межі, зазнали найсильнішого економічного удару, застрягли в кінці черги за життєво важливими послугами і стали через кризу цапами-вдібувайлами».
UNAIDS (ЮНЕЙДС) – Об'єднана програма Організації Об'єднаних Націй по ВІЛ/СНІД (Joint United Nations Programme on HIV/AIDS), об'єднання органів ООН, створене для всебічної, скоординованої боротьби в глобальному масштабі з епідемією ВІЛ і СНІДу та її наслідками.
Дискримінація мігрантів та інших ізольованих та стигматизованих груп перешкоджає їхньому доступу до тестування на COVID-19, до лікування та підтримки.
Доступ до вакцини проти COVID-19 пов’язана з величезною нерівністю. Лише 10 держав розпоряджаються понад 75% усіх вакцин проти COVID-19, у той час як понад 130 держав не отримали жодної дози.
«Припиніть нерівність! Вимагайте нульової дискримінації!» – закликала директорка UNAIDS.
Матеріал підготовлено за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety. Матеріал не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу.