MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

РФ: Олега Приходька засудили до 5 років колонії

03.03.2021   
ХПГ-інформ
Також кримчанину призначили штраф у розмірі 110 тисяч рублів. Перший рік активіст проведу у в’язниці.

Сьогодні, 3 березня, Південний окружний військовий суд у Ростові-на-Дону (РФ) засудив кримчанина Олега Приходька до 5 років колонії суворого режиму та сплати штрафу у розмірі 110 тисяч рублів. Про це повідомила Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

«Сьогодні Південний окружний військовий суд, що у Ростові-на-Дону виніс нашому співгромадянину незаконний вирок по сфабрикованій кримінальній справі за начебто спробу скоєння терористичного акту, а також підготовку до підпалу генконсульства РФ у Львові влітку 2019 року», – написала Омбудсман у своєму телеграм-каналі.

Як пише Денісова, суд задовольнив вимоги прокуратури частково. Перший рік покарання Приходько відбуватиме у тюрмі, де всіх засуджених тримають у камерах.

На думку Денісової, вирок активісту – помста окупантів за відверту проукраїнську позицію.

«Засуджую незаконний вирок російського суду та вважаю це помстою окупаційної влади пану Олегу за його проукраїнську позицію, адже він публічно називав незаконним приєднання Криму до Росії. Наголошую, що наш співгромадянин у своєму поважному віці та з важкими хронічними захворюваннями може не витримати таких умов тримання», – написала Денісова.

Вона закликала міжнародну спільноту продовжувати тиск на Російську Федерацію та вимагати негайного звільнення усіх бранців Кремля.

Коротко про справу

Олега Приходька затримали в окупованому Росією Криму 9 жовтня 2019 року. Під час хатнього трусу російські силовики вилучили кримськотатарський та червоно-чорний прапори.

«Вони обшукували все, вительбушили всі шафи, вилучили кримськотатарський прапор, червоно-чорний прапор, два ноутбуки, телефон, ну і всякі дрібниці. А потім знайшли вибухівку», – розповіла тоді дружина активіста Любов Приходько.

Наступного дня підконтрольний московський владі Київський районний суд Сімферополя заарештував Приходька.

28 жовтня ФСБ РФ висунула Приходьку обвинувачення в підготовці теракту та незаконному виготовленні вибухових речовин.

Раніше, 8 лютого 2019 року, ФСБ трусила хату Олега Приходька в селі Ореховому Сакського району. Силовики вилучили тоді українську символіку, прапори ВО «Свобода», червоно-чорні прапори, портрет Степана Бандери, техніку та компактдиски. Після трусу Приходька відвезли до Сімферополя на допит, на якому розпитували про його діяльність і зв’язки на т. зв. материковій частині України. У червні 2016 року російські силовики затримували активіста через українські номерні знаки на авті.

16 січня 2020 року стало відомо, що Приходьку висунули нове обвинувачення – у «незаконних придбанні, переданні, збуті, зберіганні, перевезенні або носінні вибухових речовин або вибухових пристроїв».

На початку лютого 2020 року стало відомо, що Приходька також обвинуватили у плануванні підриву будівлі генерального консульства РФ у Львові.

7 квітня 2020 року повідомлено, що Приходька доставили до СІЗО в Ростові-на-Дону.

1 жовтня 2020 року на засіданні Південного окружного військового суду в Ростові-на Дону Приходько заявив, що «відкриє собі вени», якщо тюремники не передадуть йому ліки, які відправили для нього в СІЗО родичі.


Матеріал підготовлено за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety. Матеріал не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу.

 Поділитися