MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Пыточная тюрьма «Изоляция» в ДонецкеСтаніслав Асєєв – цьогорічний лауреат премії «Вільна преса Східної Європи»У «ДНР» Станіслава Асєєва засудили до 15 років ув’язненняСправу Асєєва включили до переліку 10 найтерміновіших випадків незаконних дій щодо журналістів#FreeAseev: Заява Виконавчої Ради Українського осередку Міжнародного ПЕН-клубуБойовики «ДНР» змусили Станіслава Асєєва зізнатися у «шпигунстві»«Репортери без кордонів» закликають негайно звільнити Станіслава АсєєваБойовики шантажують Станіслава АсєєваЖурналіст Станіслав Асєєв (Васін) оголосив голодуванняСтаніслав Асєєв скаржиться на стан здоров’яУкраїнські та російські журналісти закликають звільнити Станіслава Асєєва«Репортери без кордонів» закликають визволити журналіста Станіслава АсєєваОб автобиографической прозе Станислава Асеева (Васина)Лауреаткою Національної правозахисної премії стала Людмила Гусейнова

Станіслав Асєєв став лауреатом Шевченківської премії

10.03.2021   
ХПГ-інформ
Журналіст, письменник, колишній в’язень у самопроголошеній «ДНР» став цьогорічним лауреатом Національної премії імені Тараса Шевченка в номінації «Журналістика і публіцистика» за книжку «В ізоляції».

Станіслав Асєєв – журналіст, письменник, колишній в’язень у самопроголошеній «ДНР» – став цього року лауреатом Національної премії імені Тараса Шевченка в номінації «Журналістика і публіцистика» за книжку «В ізоляції», повідомляє Радіо Свобода.

Лауреатів премії 9 березня – у день народження Кобзаря – оголосив Шевченківський комітет.

«Цей автор дуже тісно пов’язаний із Донецьком. Цей автор писав і пише про те, про що інші мовчали, бо не могли або не хотіли говорити, кожен зі своїх причин. Цей автор, перебуваючи в епіцентрі, цьому оці торнадо, пише і надає нам усім голос свідка. І цей автор показує себе як дуже зваженого публіциста. Станіслав Асєєв 31 місяць провів у полоні на території окупованого Донецька», – сказала членкиня Комітету, продюсерка Радіо Культура Ірина Славінська, представляючи переможця.

«В ізоляції» – збірка репортажів Станіслава Асєєва про перші місяці російської окупації Донецька. Книжка вийшла за підтримки Радіо Свобода 2018 року, коли Асєєва ще утримували в полоні бойовики в Донецьку.

Як повідомили в Шевченківському комітеті, цьогорічна церемонія нагородження відбудеться у травні в Каневі (орієнтовно 22 травня, у день перепоховання Тараса Шевченка).


Національна премія України імені Тараса Шевченка є державною нагородою України за найвидатніші твори літератури і мистецтва, публіцистики і журналістики, які є вершинним духовним надбанням Українського народу, утверджують високі гуманістичні ідеали, збагачують історичну пам'ять народу, його національну свідомість і самобутність, спрямовані на державотворення і демократизацію українського суспільства.


Нагадаємо, минулого року Станіславу Асєєву присудили міжнародну премію «Вільна преса Східної Європи 2020» (Free Media Awards) за його репортажі про становище полонених і життя в зоні бойових дій.

Коротко про Станіслава Асєєва

Журналіст зник 2 червня 2017 року на контрольованій бойовиками «ДНР» території. Свої публікації Асєєв підписував псевдонімом Васін і співпрацював із низкою українських ЗМІ, зокрема, Радіо Свобода, Український тиждень.

У серпні 2018 року з’явилося повідомлення, що бойовики примусили Асєєва зізнатися у шпигунстві.

Кадр з телепередачі каналу «Росія 24»


Звільнити Асєєва закликала міжнародна організація «Репортери без кордонів». У лютому 2018 року заяву солідарності з Асєєвим підписали голови Національної спілки журналістів України та Союзу журналістів Росії. Про підтримку позиції колег також оголосили керівники Європейської Федерації журналістів.

У червні 2019 року із заявою на підтримку Асєєва виступив український ПЕН, у якій, зокрема, закликав український уряд докласти всіх зусиль для визволення Асєєва разом з іншими українськими політв’язнями в Росії та полоненими на окупованих територіях шляхом обміну, а також звернувся до зарубіжних колег із закликом «посилити тиск на російську владу, яка контролює так звану „ДНР“, з вимогою негайного звільнення Станіслава Асєєва та інших українських заручників Кремля».

22 жовтня 2019 року інформаційні ресурси самопроголошеної «ДНР» повідомили про засудження Асєєва до 15 років ув’язнення за кількома «статтями»: «організація екстремістської організації», «шпигунство», «підбурювання до шпигунства», «публічні заклики до здійснення екстремістської діяльності», «публічні заклики до здійснення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності».

Станіслав Асєєв був звільнений у рамках обміну утримуваними особами на Донбасі 29 грудня 2019 року.


Головне фото: Станіслав Асєєв (© Андрій Дубчак / Радіо Свобода)


Матеріал підготовлено за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety. Матеріал не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу.

 Поділитися