MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

РФ: Суд залишив свідка Єгови з Криму за ґратами

15.03.2021   
ХПГ-інформ
Суд відхилив касаційну скаргу послідовника вчення Свідків Єгови Сергія Філатова, торік засудженого в анексованому Росією Криму до 6 років позбавлення волі за обвинуваченням в екстремізмі.

10 березня 4-й касаційний суд загальної юрисдикції у Краснодарі відхилив касаційну скаргу послідовника вчення Свідків Єгови Сергія Філатова, засудженого торік в анексованому Російською Федерацією Криму до 6 років позбавлення волі за обвинуваченням в екстремізмі. Про це повідомив правозахисний центр «Меморіал» з посиланням на сайт «Свідки Єгови в Росії».


«Свідки Єгови» – міжнародна релігійна організація, що має прихильників по всьому світу, в Україні діє цілком легально. У Російській Федерації організація визнана в 2017 році екстремістською рішенням Верховного суду, її діяльність у Росії заборонена. Правозахисники вважають, що Свідків Єгови переслідують виключно за їхні релігійні переконання і неодноразово виступали з вимогою припинити політичні репресії стосовно організації.


Коротко про справу Сергія Філатова

5 березня 2020 року підконтрольний московській владі Джанкойський районний суд засудив Філатова до шести років колонії загального режиму за обвинуваченням «в організації діяльності екстремістської організації» (ч. 1 ст. 282.2 КК РФ).

У травні 2020 року підконтрольний Кремлю Верховний суд Криму затвердив вирок.

За версією слідства, Філатов «не пізніше 13 жовтня 2017 року виконав дії організаційного характеру, спрямовані на продовження протиправної діяльності зазначеної організації (Місцева релігійна організація Свідків Єгови «Сиваш» – ред.), яка виявилася у проведенні зборів, релігійних виступів, а також пропаганді релігійних ідей зазначеної організації, використовуючи з цією метою житло за місцем його реєстрації».

Вірянин відбуває покарання у ВК-12 у місті Камінськ-Шахтинський Ростовської області РФ.

Сергій Філатов – батько чотирьох дітей, «переїхав у Крим з Херсону у зв’язку з тим, що треба було доглядати хвору дочку», – нагадують «Крым.Реалии».


Як зазначив Міжнародний Меморіал у лютому 2019 року в заяві з приводу вироку до позбавлення волі, ухваленого російським судом щодо данського громадянина Денніса Крістенсена, «…20 квітня 2017 року Верховний суд Росії заборонив „Свідків Єгови“ в Росії як екстремістську організацію. Це ганебне та антиправове рішення поставило Росію в ряд країн з найодіознішими режимами. „Свідків Єгови“ жорстоко переслідували в гітлерівській Німеччині. В усіх демократичних країнах „Свідки Єгови“ діють вільно. [] Свобода совісті, проголошена російською Конституцією, стала в нашій країні такою ж фікцією, якою вона була в СРСР».

Росія поширює дію свого законодавства на окупований нею Крим. Нагадаємо, до реального строку позбавлення волі засуджений кримчанин послідовник вчення Свідків Єгови Артем Герасимов: 5 березня 2020 року підконтрольний Кремлю Ялтинський міський суд засудив його до штрафу в розмірі 400 тис. рублів, а 4 червня підконтрольний московській владі Верховний суд Криму, розглянувши апеляційну скаргу російської прокуратури на вирок, засудив вірянина до шести років позбавлення волі в колонії загального режиму.

Правозахисний центр «Меморіал» визнає позбавлених волі прихильників вчення Свідків Єгови політв’язнями і вимагає припинити переслідування вірян, пов’язане з їхньою релігійною належністю.


На фото: Сергій Філатов (Крым.Реалии)


Матеріал підготовлено за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety. Матеріал не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу.

 Поділитися