MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

В’язнична медицина. Яку допомогу отримують хворі? (АНОНС)

22.03.2021   
Дискусія під цією назвою відбудеться 3 квітня під час цьогорічного Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA у рамках правозахисної програми RIGHTS NOW! ХПГ представить своє бачення проблеми, надасть загальний огляд стану та концепцію реформування в’язничної медицини.

Правозахисна програма RIGHTS NOW!

З 27 березня по 4 квітня під час 18 Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA триватиме правозахисна програма RIGHTS NOW! Цьогоріч RIGHTS NOW! передбачає 11 дискусій. Зокрема, 3 квітня о 15:30 відбудеться дискусія «В’язнична медицина. Яку допомогу отримують хворі?»

Медичну допомогу в місцях позбавлення волі (як-от слідчий ізолятор та установи виконання покарань) або зовсім не надають, або надають дуже вибірково та не в повному обсязі. Тоді ж як величезна кількість хвороб призводить, у кращому випадку, до фізичних вад, а в гіршому – до передчасних смертей ув’язнених.

Як лікують хворих у пенітенціарних установах та які шляхи реформування в’язничної медицини? Як доводиться воювати за надання медичної допомоги ув’язненим хворим?

Харківська правозахисна група представить своє бачення проблеми, надасть загальний огляд стану та концепцію реформування в’язничної медицини.

У дискусії також візьмуть участь колишній засуджений Олег Цвілий, який розповість, як його катували в Темновській ВК № 100 і в якому стані він вийшов з в’язниці. А також нещодавно звільнений з виправної колонії Ігор Рибчинський, який розкаже історію про свою хворобу та як її (не) лікували.

Спікер(к)и:

1. Геннадій Токарев, адвокат, керівник Центру стратегічних справ ХПГ.
2. Таміла Беспала, адвокатка ХПГ.
3. Михайло Романов, експерт ХПГ з питань пенітенціарного права.
4. Максим Буткевич, координатор системи REAct в Україні.
5. Олег Цвілий, правозахисник, колишній ув'язнений.
6. Олег Рибчинський, колишній ув'язнений.

Модерує Денис Волоха, PR-менеджер ХПГ

Усі дискусії RIGHTS NOW! супроводжуватиме переклад жестовою мовою. Приєднатися до трансляцій дискусій можна у Facebook та YouTube фестивалю Docudays UA, а також в онлайн-кінотеатрі DOCUSPACE.


Матеріал підготовлено за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety. Матеріал не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу.


Проект ЄС «Боротьба проти катувань, поганого поводження та безкарності в Україні»

 Поділитися