MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

У псевдореабілітаційному центрі на Київщині катували людей – Нацполіція

22.03.2021   
ХПГ-інформ
Позбавлені волі перебували в суворих умовах, на вікнах приміщень були металеві ґрати, людям категорично заборонялося виходити на вулицю, до того ж їх піддавали тортурам.

Як повідомляє відділ комунікації поліції Київської області, до закладу, розташованому в селі Петропавлівська Борщагівка (Бучанський район Київської області), під приводом реабілітації поміщали залежних від наркотиків та алкоголю осіб, яких утримували примусово. Проте замість лікування за гроші родичів людей піддавали катуванням.

«20 березня 2021 року до поліції надійшло повідомлення, про те, що в місті Ірпінь біля однієї з багатоповерхівок троє невідомих осіб зв’язали чоловіка і силоміць заштовхали до автомобіля, після чого зникли у невідомому напрямку. Поліцейські […] встановили місцезнаходження автомобіля, на якому викрали потерпілого. За цією адресою знаходився один з „реабілітаційних центрів“, що в селі Петропавлівська Борщагівка», – йдеться у повідомленні.

У закладі з невідомих причин незаконно утримували кілька десятків людей, більшість з яких не мають ані алкогольної, ані наркотичної залежності. Позбавлені волі перебували в суворих умовах, на вікнах приміщень були металеві ґрати, людям категорично заборонялося виходити на вулицю, до того ж їх піддавали тортурам.

Так званий реабілітаційний центр не мав жодної дозвільної документації на ведення будь-якої медичної практики, йдеться у повідомленні Нацполіції.

Як з’ясували правоохоронці, до вчинення злочину причетні шестеро осіб, п’ятьох із яких затримано, шостого – розшукують. Підозрювані «укладали договори з родичами наркозалежних, отримували великі кошти за їхню реабілітацію, а насправді – лікування не здійснювали, а чинили тортури над людьми».

Відкрите кримінальне провадження за ч. 2 ст. 146 (незаконне позбавлення волі або викрадення людини) ККУ. У разі доведення провини підозрюваним загрожує покарання у вигляді обмеження волі на строк до п’яти років або позбавлення волі на той самий строк.

Вирішується питання про оголошення підозри затриманим. Запобіжний захід обере суд.


Нагадаємо, у серпні минулого року в Харкові внаслідок спільної операції Нацполіції та СБУ з фейкового реабілітаційного центру звільнили сімох людей, яких незаконно утримували в неволі, застосовували фізичну силу та змушували вживати невідомі ліки.

Повідомлення про викриття такого кшталту закладів – не така й рідкість. Вочевидь, псевдореабілітація є доволі прибутковим «бізнесом».


Матеріал підготовлено за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety. Матеріал не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу.

 Поділитися