MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

У Криму незаконно утримують 109, на Донбасі – 267 українських громадян – Денісова

23.03.2021   
ХПГ-інформ
У зверненні до учасників 46-ї сесії ООН з прав людини Омбудсман також заявила, що попри режим припинення вогню на Донбасі кількість загиблих серед військових та цивільного населення постійно зростає.

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова у відеозверненні до учасників 46-ї сесії ООН з прав людини заявила, що попри оголошений наприкінці липня минулого року режим припинення вогню на Донбасі кількість загиблих військових та цивільних осіб постійно зростає.

Також Омбудсман наголосила, що в окупованих Криму та на Донбасі тривають незаконні затримання та арешти.

«У Російській Федерації та на тимчасово окупованій території півострова незаконно утримуються 109 українських громадян, більшість з яких – кримські татари. На тимчасово окупованих територіях Донбасу незаконно утримуються 267 наших співвітчизників», – сказала Людмила Денісова.

Вона наголосила, що позбавлена можливості проводити моніторинг дотримання прав і свобод громадян на окупованих Росією територіях.

«Російська Федерація ігнорує виконання резолюції Генеральної асамблеї ООН від 16 грудня 2020 року, блокує доступ до цих територій мені та незалежним міжнародним моніторинговим місіям», – каже Омбудсман.

Вона просить міжнародне співтовариство продовжувати тиснути на Росію для відновлення миру та звільнення всіх українських громадян, яких утримують незаконно.

Денісова також зазначила, що пандемія COVID-19 поставила під ще більшу загрозу дотримання та реалізацію прав людини як на тимчасово окупованих територіях, так і на територіях, контрольованих українським урядом.


Нагадаємо, у лютому цього року Людмила Денісова розповіла, що кількість українських політв’язнів на території Росії та окупованого нею Криму збільшується, навіть не зважаючи на повернення в Україну 35 людей у вересні 2019 року. Процес звільнення та обміну українських в’язнів минулого року практично зупинився. Як тоді зазначила Омбудсман, переговори щодо обміну ведуться на всіх рівнях, проте, на її думку, через маніпулювання Російської Федерації не відбувається нічого.

У заяві До дня спротиву окупації Криму Денісова наголосила, що окупаційна російська влада винищує у Криму все українське, протягом усього часу окупації тривають порушення прав і свобод кримчан. Та попри все, боротьба за повернення Криму триває.


Матеріал підготовлено за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety. Матеріал не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу.

 Поділитися