MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Крим: Кримського татарина засуджено до 6 років за участь у добровольчому батальйоні

24.03.2021   
ХПГ-інформ
Підконтрольний Кремлю суд засудив Меджита Аблямітова до 6 років позбавлення волі в колонії суворого режиму та року обмеження волі за участь у добровольчому батальйоні ім. Номана Челебіджихана.

23 березня підконтрольний московській владі Кіровський районний суд засудив кримського татарина Меджита Аблямітова до 6 років позбавлення волі в колонії суворого режиму та року обмеження волі за участь у добровольчому батальйоні ім. Номана Челебіджихана. Про це повідомив «Крымский процесс».

Підконтрольний Кремлю Кіровський райсуд у Криму


На оголошення вироку допустили лише родичів підсудного.

За інформацією захисника Айдера Азаматова, за годину до оголошення вироку під час судових дебатів прокурор заявив, що провину Аблямітова доведено повністю й запросив для нього 8,5 років позбавлення волі.

Під час дебатів адвокат звернув увагу суду на те, що жоден свідок не повідомив, що бачив Аблямітова зі зброєю. Найбільше, що встиг підсудний за ті два місяці, протягом яких перебував у батальйоні, – це викопати якийсь шанець та допомагати у приготуванні їжі на кухні.

В останньому слові Меджит Аблямітов сказав, що не заперечував і не заперечує своєї участі в добровольчому батальйоні, але не ставив собі за мету вчиняти злочинних дій.


Співробітники ФСБ РФ затримали жителя Кіровського району Меджита Аблямітова 19 серпня 2020 року. Кримському татарину висунули обвинувачення за ст. 208 КК РФ (організація незаконного збройного формування або участь у ньому). Наступного дня підконтрольний Кремлю суд заарештував Аблямітова.

У суді кримський татарин заявляв про психологічний тиск з боку співробітників ФСБ.

Як повідомляли «Крым.Реалии», під час судового засідання 20 січня свідок у справі Айдин Мамутов, раніше засуджений за участь у батальйоні, розповів, що не давав зазначених у протоколі допиту свідка показів. Він сказав, що оперативні співробітники ФСБ, які його допитували, не давали читати протоколу допиту, а просто дали його підписати. У тому ж судовому засіданні свідок Сейтибрам Зейтуллаєв повідомив під час допиту, що бачив Аблямітова [у батальйоні – ред.] лише раз і той не брав участі у військовому навчанні.

Як пише «Крымский процесс», у ході судового слідства з’ясувалося, що принаймні вісім свідків обвинувачення не давали показів як свідки на етапі попереднього слідства.


Матеріал підготовлено за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety. Матеріал не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу.

 Поділитися