MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

31 березня – головне за день

31.03.2021   
ХПГ-інформ
З 2014 року щонайменше 50 жінок перебували у заручницях незаконних збройних формувань; Україна втратила 15 позицій у глобальному індексі гендерного розриву; наша держава поcідає третє місце за кількістю нових справ у ЄСПЛ – найважливіше за сьогодні.

• За даними, задокументованими Медійною ініціативою за права людини, з 2014 року щонайменше 50 жінок перебували у заручницях незаконних збройних формувань на окупованих Російською Федерацією територіях Донбасу. Серед них і жінки похилого віку, деяким з них було понад 70 років. У грудні 2019 року 14 жінок було звільнено з полону. Наразі МІПЛ відомо про 15 жінок, яких бойовики утримують у Донецьку та Луганську сьогодні.

• Україна втратила 15 позицій у глобальному індексі гендерного розриву (Global Gender Gap Index) країн Всесвітнього економічного форуму, передає Радіо Свобода. Тепер наша країна посідає в рейтингу 74 місце зі 156. Одразу за нею ідуть Польща, Боснія та Герцеговина, Словаччина та Чехія. Зберігає лідерство у рейтингу Ісландія. Далі йдуть Фінляндія, Норвегія, Нова Зеландія та Швеція. Останнє місце посідає Афганістан. Його випереджають Ємен, Ірак, Пакистан та Сирія.

Аналітики заявляють, що для досягнення глобальної гендерної рівності потрібно ще майже 136 років. Попередня оцінка становила майже 100 років, – повідомляє CNN.

• Державами з найбільшим числом нових справ у ЄСПЛ торік були Росія (218), Туреччина (103) і Україна (84), за якими слідують Румунія (78) і Угорщина (61). У цих країнах також була найбільша кількість незавершених справ на кінець 2020 року: Росія (1789), Туреччина (624), Україна (567), Румунія (347), Угорщина (276) – йдеться в річному звіті Комітету міністрів Ради Європи за 2020 рік щодо виконання постанов ЄСПЛ.

• У Білорусі журналістів, які висвітлюють несанкціоновані акції планують віднести до учасників таких акцій. Також у проєкті змін до «Закону про ЗМІ» пропонують блокувати інтернет-ресурси за інформацію, спрямовану «на пропаганду екстремістської діяльності» та матеріали, які можуть «призвести до виникнення загроз національній безпеці», – повідомляє білоруська служба Радіо Свобода.

• Міністерстві з питань реінтеграції анонсує «віртуальний номер» для мешканців тимчасово окупованих територій – послугу мобільних операторів, яка дозволяє користуватися українським номером телефону, не маючи фізичної SIM-картки – за допомогою мобільного Інтернету або Wi-Fi з використанням додатка.

• Постійна рада Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) продовжила діяльність Спеціальної моніторингової місії в Україні ще на один рік – до 31 березня 2022 року, йдеться у заяві на сайті ОБСЄ.

• Глава карельського «Меморіалу» історик Юрій Дмитрієв, засуджений до 13 років позбавлення волі, подав скаргу до ЄСПЛ, у якій заявлено про порушення чотирьох статей Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.


Головне фото: Tunatura, Shutterstock


Матеріал підготовлено за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety. Матеріал не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу.

 Поділитися