MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Прослушка за гроші – на Черкащині затримали поліцейських

01.04.2021   
ХПГ-інформ
На Черкащині викрито схему надання послуг з незаконного прослуховування громадян, повідомляють в Офісі Генерального прокурора.

На Черкащині викрито схему надання послуг з незаконного прослуховування телефонних розмов громадян, повідомляють в Офісі Генерального прокурора. Оборудку організував оперативник Головного управління Нацполіції в Черкаській області разом зі своїм колишнім співробітником.

«За даними слідства, діючий працівник поліції, використовуючи службове становище, та за допомогою спеціальних засобів, призначених для негласного зняття інформації, отримував інформацію про зміст телефонних розмов за номерами телефонів громадян та передавав її іншому члену групи для подальшого їх розкриття замовникам незаконних послуг», – йдеться в повідомленні.

Колишнього співробітника поліції затримали ще влітку 2020 року – під час одержання двох тисяч доларів за чергову порцію інформації. Йому, а також його співучаснику, що досі працював у поліції, повідомлено про підозру в порушенні таємниці телефонних розмов (ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 163 КК України). Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 7 років.

Розслідуванням займалися прокуратура, ДБР та СБУ.


ХПГ створила і відкриває новий двомовний сайт, присвячений праву на приватність, – http://privacy.khpg.org. Це фактично єдиний такий інформаційний ресурс в Україні. На сайті вміщено усі попередні публікації ХПГ щодо приватності, починаючи з 1999 року, – більше 380 в українській версії та більше 140 в англійській. Усі публікації діляться на новинні та аналітичні.


Матеріал підготовлено за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety. Матеріал не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу.

 Поділитися