MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

1 квітня – головне за день

01.04.2021   
ХПГ-інформ
ІМІ виступив із заявою про неприпустимість неправомірного обмеження прав журналістів у судах; 43 насильницькі зникнення у Криму з 2014 року – УВКПЛ; Мінімальний пенсійний вік для жінок збільшився до 60 років – найважливіше за сьогодні.

• Інститут масової інформації (ІМІ) виступив із заявою про неприпустимість неправомірного обмеження прав журналістів у судах. ІМІ фіксує неодноразові випадки недопуску журналістів на відкриті судові засідання без належних правових підстав і закликає вищі органи суддівського самоуправління та нагляду забезпечити припинення практики неправомірного вибіркового недопуску журналістів на відкриті судові засідання, а також покарати винних у цьому суддів.

• Міністерство юстиції України разом з Державною виконавчою службою безкоштовно віддають 23 автомобілі, – передає Суспільне. Отримати їх можуть заклади охорони здоров’я, заклади де виховують дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, дитячі будинки сімейного типу, прийомні сім’ї, військові формування, будинки дитини при установах виконання покарань, та ті, кому вони потрібні на благодійність, для утилізації чи переробки.

• Управління Верховного комісара з прав людини з 2014 року задокументувало в анексованому Росією Криму насильницькі зникнення 43 людей, у тому числі 4 жінок. Людей в основному викрадали, 11 чоловіків залишаються зниклими безвісти, один – перебуває під вартою. Про це повідомили «Крым.Реалии», посилаючись на інформаційну довідку Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні.

• Європейський суд з прав людини виніс рішення по суті, яким повністю задовольнив скаргу журналістки, головної редакторки програми розслідувань «Схеми» (Радіо Свобода) Наталки Седлецької у справі проти Генеральної прокуратури України, слідчі якої в 2018 році хотіли отримати доступ до даних з її телефону. Суд визнав, що дії влади несли загрозу розкриття джерел журналістки, яка проводить антикорупційні розслідування, а отже, уряд порушив цим статтю 10 Конвенції про захист прав людини (свобода вираження поглядів). Рішення на користь журналістки судді ЄСПЛ ухвалили одностайно, повідомляє Радіо Свобода.

• З 1 квітня 2021 року мінімальний пенсійний вік для жінок збільшується до 60 років. Це передбачено законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». Пенсійний вік для чоловіків і жінок, таким чином, зрівнявся та становить 60 років. Щоб отримати пенсію за віком, страховий стаж людини має бути не менше 28 років. Про це нагадує низка ЗМІ, зокрема ZAXID.NET.


Матеріал підготовлено за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety. Матеріал не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу.

 Поділитися