2 квітня – головне за день
• Урядовий комітет з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій та соціальної політики 1 квітня підтримав проєкт Концепції розвитку кримськотатарської мови, – повідомлено на сайті Мінінтеграції. У Концепції підкреслено, що згідно з класифікацією ЮНЕСКО (UNESCO Atlas of the World's Languages in Danger, 2010), кримськотатарська мова належить до мов, що перебувають під серйозною загрозою (severely endangered languages). Проте, за оцінками фахівців Інституту сходознавства НАН України ім. А. Ю. Кримського, через негативні тенденції останніх років реальний ступінь загрози мові є критичним (critically endangered languages).
• Facebook заблокував публікацію журналіста, письменника, колишнього в’язня в самопроголошеній «ДНР» Станіслава Асєєва нібито за порушення норм спільноти. У заблокованому матеріалі були оприлюднені фотографії та паспортні дані ключових воєнних злочинців секретної в’язниці «Ізоляція». Про це Асєєв повідомив у фейсбуку, передає ІМІ.
• Підконтрольна Росії адміністрація Донецька оголосила про перший «строковий призов» на окупованій території. Ресурси угруповання «ДНР» повідомляють про так званий указ свого ватажка Дениса Пушиліна, за яким з 1 квітня до 15 липня 2021 року угруповання планує набрати 200 чоловіків 1994–2003 років народження, які не перебувають у запасі. Служба триватиме шість місяців, – передає Радіо Свобода.
• Офіс президента України опублікував список зі 17 осіб, які подали документи для участі у конкурсі з добору кандидатів для обрання суддею Європейського суду з прав людини від України, повідомляє Радіо Свобода. Серед кандидатів – колишній Омбудсман Валерія Лутковська, нардеп від «Слуги народу», віцепрезидентом ПАРЄ від України Олександр Мережко, президент Європейського комітету з питань запобігання катуванням Микола Гнатовський, суддя Касаційного кримінального суду у складі Верховного суду Аркадій Бущенко. З квітня 2010 року посаду судді ЄСПЛ від України обіймає Ганна Юдківська.
• Міжнародний валютний фонд вважає, що нерівність, обумовлена пандемією COVID-19, призведе до поляризації суспільства, зниження довіри до суспільства та протестів. Також в організації вважають, що пандемія послаблює державні фінанси, і багатьом країнам необхідно буде знайти додаткові джерела доходів та витрачати гроші більш ефективно. Відтак МВФ рекомендував політикам розглянути заходи, спрямовані на усунення зростаючої нерівності, включно із реформою податкової політики та зміцненням мережі соціального захисту, таких як охорона здоров'я та освіта. Про це йдеться у звіті МВФ, оприлюдненім 1 квітня, передає Суспільне.
Головне фото з сайту avdet.org
Матеріал підготовлено за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety. Матеріал не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу.