MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

5 квітня – головне за день

05.04.2021   
ХПГ-інформ
42 дитини загинуло і 144 було поранено на сході України через міни та вибухонебезпечні залишки війни; НСЗУ збільшила тарифи на паліативну допомогу; протягом березня у Білорусі зафіксовано 1 139 затримань з політичних мотивів – найважливіше за сьогодні.

• Як повідомив Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ), «42 дитини загинуло і 144 було поранено на сході України через міни та вибухонебезпечні залишки війни. У більшості випадків жертви серед дітей трапляються, коли діти підбирають вибухонебезпечні речовини, оскільки думають, що це іграшки». Нагадаємо, 4 квітня відзначався Міжнародний день просвіти з питань мінної безпеки та допомоги в діяльності, пов’язаної з розмінуванням, запроваджений Генасамблеєю ООН у грудні 2005 року.

• Про збільшення тарифів на паліативну допомогу повідомляє Національна служба здоров’я України: «Тариф за паліативну допомогу у цьому році збільшили. За надання мобільної паліативної допомоги одному пацієнту заклад отримає 14 066 грн. Тариф на стаціонарну паліативну допомогу становить 13 129 грн також за одного пацієнта». НСЗУ оплачує саме медичну складову паліативної допомоги, а саме: симптоматичну терапію, полегшення болю та інш.

• Антимонопольний комітет України оштрафував Google на 1 000 000 гривень. «Розмір штрафу обумовлюється обтяжуючими обставинами, а саме тим фактом, що ТОВ „Гугл“ не надавало Комітету затребувану інформацію більше року. Ця інформація була необхідна Комітету для розслідування за заявою фізичної особи-підприємця щодо блокування його облікового запису у додатку „Google Мій бізнес“», – повідомлено на сайті відомства.

• Як повідомив правозахисний центр «Весна», протягом березня у Білорусі зафіксовано 1 139 затримань з політичних мотивів. Наприклад, напередодні Дня Волі відбулися масові превентивні затримання активістів, також затримання відбувалися протягом самого Дня Волі (25 березня). Також правозахисники кажуть про 36 затримань журналістів.

• 18 Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA оголосив переможців. У національному конкурсі DOCU/Україна найкращою визнана стрічка «Земля Івана» режисера Андрія Лисецького про народного художника Івана Приходька. Подробиці, а також про інших переможців – на сайті фестивалю.


Матеріал підготовлено за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety. Матеріал не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу.

 Поділитися