MENU

6 квітня – головне за день

06.04.2021
ХПГ-інформ

• Після завершення карантину Україна намагатиметься перенести місце перемовин Тристоронньої контактної групи із врегулювання конфлікту на Донбасі з Білорусі до іншої країни. «Одразу після того, як Україна не визнала Лукашенка обраним президентом, ми говорили про те, що шукатимемо інше місце для проведення переговорів. Я думаю, це питання вирішене – ми не можемо їздити у країну, де ми не визнаємо президента», – наголосив представник української делегації в ТКГ Сергій Гармаш, – повідомляє Суспільне.

• Арештований в окупованому Криму журналіст-фрілансер Радіо Свобода Владислав Єсипенко на засіданні підконтрольного московській владі Верховного суду Криму заявив, що після затримання російськими спецслужбами його два дні піддавали тортурам. Суд відхилив скаргу незалежних адвокатів на арешт журналіста – Єсипенко залишатиметься під вартою до 11 травня.

• Іранська прокуратура висунула обвинувачення десятьом чиновникам у зв’язку із збиттям українського пасажирського літака авіакомпанії МАУ в січні 2020 року, у результаті чого загинули 176 людей. Прокурор заявив, що «було проведене серйозне і точне розслідування», імена обвинувачених не названі, передає AP.

• Поєднання масок і гарної вентиляції краще, ніж соціальна дистанція, запобігає поширенню COVID-19 через повітря у приміщеннях. Про це свідчать результати дослідження, проведеного Університетом Центральної Флориди (США), передає Express. На це слід звернути увагу, оскільки багато країн розглядає можливість обмеження ізоляції, особливо для шкіл та університетів.

• ПЦ «Меморіал» визнає українського активіста з Криму Олега Приходька, засудженого в Росії до 5 років колонії суворого режиму, політв’язнем. На думку правозахисників, саме переконання Приходька стали підставою для його кримінального переслідування.

• Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова на засіданні профільного парламентського комітету представила щорічну доповідь про стан додержання та захисту прав і свобод людини і громадянина в Україні за 2020 рік, повідомлено на сайті Омбудсмана.


Матеріал підготовлено за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety. Матеріал не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу.

 Поділитися