MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

«Справа Василя Стуса»: Медведчук має виплатити видавництву 139,5 тис. грн

09.04.2021   
ХПГ-інформ
Апеляційний суд задовольнив заяву видавництва «Vivat». Гроші були витрачені видавництвом на правову допомогу в апеляційній інстанції.

Рішення суду на форзаці примірника книги «Справа Василя Стуса»

Події навколо книги Вахтанга Кіпіані «Справа Василя Стуса», яку 19 березня Київський апеляційний суд дозволив розповсюджувати, відхиливши 27 позовних вимог Віктора Медведчука до автора та видавництва «Vivat», не закінчилися.

«Апеляційний суд задовольнив заяву видавництва Vivat і додатковою постановою стягнув з Медведчука 139,5 тис. грн., витрачених Видавництвом на правову допомогу в апеляційній інстанції», – написав адвокат Кіпіані В’ячеслав Якубенко у фейсбуку.

На думку адвоката, «грошима Медведчук не поступиться: подаватиме касаційну скаргу. Show must go on».

Коментуючи Суспільному судове рішення, Вахтанг Кіпіані зазначив, що ці гроші відшкодовані на користь видавництва.

«Мені Медведчук винен 780 гривень згідно з рішенням апеляційного суду, яке було два тижні тому. Якщо він подасть касацію, побачимо, що буде у Верховному суді», – сказав журналіст.

У видавництві «Vivat» зазначили, що суд задовольнив його вимоги лише частково, витрати насправді були більші, «але принаймні це – краще, ніж нічого».

Повний текст судового рішення буде оприлюднений за п’ять днів. Медведчук матиме на оскарження 30 днів.

Коротко про події навколо книги

У книзі «Справа Василя Стуса» журналіст та історик Вахтанг Кіпіані опублікував архівні документи КДБ про суд над поетом і дисидентом. Віктор Медведчук був на процесі захисником Стуса. Йому часто закидають порушення адвокатської етики щодо підзахисного. Книга вийшла друком у травні 2019 року. У вересні того ж року Медведчук звернувся до суду із вимогою заборонити книгу як таку, що містить «висловлювання, які не відповідають дійсності».

19 жовтня 2020 року Дарницький районний суд частково задовольнив позов Медведчука проти Вахтанга Кіпіані та видавництва «Vivat» про заборону видання і поширення книги «Справа Василя Стуса». «Зобов’язати Кіпіані та видавництво „Vivat“ видалити з книжки із розділів „Кримінальна справа № 5. Книга життя і смерті Василя Стуса“ та „Чи вбивав адвокат Медведчук поета Василя Стуса“ інформацію про особу Медведчука. Заборонити Кіпіані і видавництву „Vivat“ розповсюджувати надрукований тираж книжки „Справа Василя Стуса“ і подальше його тиражування до усунення порушення особистого немайнового права Медведчука», – йшлося в ухваленому рішенні. Зокрема суд заборонив наступні фрази з книги: вже згадану вище сентенцію «...чи була можливість у Стуса обрати „менше зло“. Проте є фактом, що наданого, підтримуваного держбезпекою адвоката звали Віктор Медведчук»; «...Медведчук на суді визнав, що всі „злочини“, нібито вчинені його підзахисним, „заслуговують на покарання“»; «...він фактично підтримав звинувачення. Навіщо прокурори, коли є такі безвідмовні адвокати?»; «...розпинав поета призначений державою адвокат Медведчук»»; «...шістка комуністичної системи Медведчук…»; «Злочин перед поетом юрист Медведчук здійснив ще й тим, що не повідомив родині про початок розгляду справи… Боявся КДБ чи просто завжди був циніком та аморальним типом?».

2 листопада 2020 року видавництво «Vivat» доповнило новий наклад книги рішенням Дарницького райсуду Києва щодо її заборони. Текст судового рішення розмістили на форзацах.

19 березня 2021 року Київський апеляційний дозволив розповсюджувати книгу. Своїм рішенням суд скасував 27 позовних вимог Віктора Медведчука до журналіста Вахтанга Кіпіані та видавництва «Vivat», залишивши в силі лише одну, яка стосується фрази «...є фактом, що наданого, підтримуваного держбезпекою адвоката звали Віктор Медведчук».


Матеріал підготовлено за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety. Матеріал не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу.

 Поділитися