MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

12 квітня – головне за день

12.04.2021   
ХПГ-інформ
Опубліковано нові записи телефонних розмов підозрюваних у збитті МН17; Кабмін дозволив іноземним закладам вищої освіти відкрити філії в Україні; Freedom House у глобальному Звіті позначив окупований Крим як невільний – найважливіше за сьогодні.

• Журналісти громадського телебачення Нідерландів опублікували нові записи телефонних розмов обвинувачених у справі про катастрофу пасажирського «Боїнга-777» рейсу МН17 «Малайзійських авіаліній» під Донецьком 17 липня 2014 року (тоді загинули 298 людей – 283 пасажири та 15 членів екіпажу). Розмови, перехоплені українськими спецслужбами і передані нідерландським слідчим, суперечать твердженням двох підозрюваних – відставних офіцерів військової розвідки Росії Сергія Дубінського і Олега Пулатова. Обидва вони говорили, що не мають стосунку до трагедії. Про це повідомляє BBC Україна.

• Президент Володимир Зеленський підписав законопроєкт № 4241 щодо захисту боржників при врегулюванні простроченої заборгованості. «Тепер ми маємо чітко регламентовані на законодавчому рівні правила роботи колекторів, а саме: порядок реєстрації колекторської компанії, вимоги до етичної поведінки з боржниками, форми і порядок комунікації. Крім того, визначено вичерпний перелік персональних даних для обробки, забезпечено нагляд за колекторською діяльністю та санкції за вчинені порушення», написала Омбудсман Людмила Денісова в Telegram.

• У глобальному Звіті про політичні права та громадянські свободи Міжнародної правозахисної організація Freedom House окупований Росією Крим позначений як невільний, він отримав вкрай низький бал – 7. Стільки ж або менше балів отримали лише кілька країн і територій – Північна Корея, Сирія, окуповані РФ окремі території Донецької та Луганської областей, Саудівська Аравія, Екваторіальна Гвінея, Туркменістан, Еритрея, Тибет і Сомалі. Про це повідомляє Кримська правозахисна група (КПГ). Розділ Звіту, присвячений Криму, заснований на фактах, зібраних КПГ.

• Кабінет міністрів України дозволив іноземним закладам вищої освіти відкрити філії в Україні, повідомило Міністерство освіти і науки з посиланням на урядову постанову від 24 березня, яка була оприлюднена 12 квітня, передає Радіо Свобода. Іноземний заклад вищої освіти під час подання документів має входити до одного з міжнародних рейтингів QS World University Rankings, The Times Higher Education World University Rankings, Academic Ranking of World Universities – World Top 500 Universities і посідати при цьому місце не нижче ніж 3000.

• У 2020 році вперше по міжнародний захист у країнах Євросоюзу звернулися 1165 громадян Білорусі. З них майже половина – молоді люди у віці від 18 до 34 років. Якщо порівнювати з 2019 роком, по отримання статусу біженця тоді звернулися 935 білорусів, з яких молоді люди віком від 18 до 34 років складали трохи більше за третину. Про це повідомила білоруська служба Радіо Свобода з посиланням на Eurostat.


Матеріал підготовлено за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety. Матеріал не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу.

 Поділитися