MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

14 квітня – головне за день

14.04.2021   
ХПГ-інформ
258 українських громадян вважаються зниклими безвісти на окупованих територіях; у Бориспільській ВК-119 вже 44 засуджених захворіли на COVID-19, один в’язень помер; Верховна Рада звільнила випускників від обов’язкового проходження ДПА – найважливіше за сьогодні.

• У незаконному ув’язненні на тимчасово окупованих територіях Криму, Донецької та Луганської областей досі утримується 280 громадян, серед яких 44 військовослужбовці, також 258 українських громадян вважаються зниклими безвісти. Російська Федерації за політичними мотивами переслідує 133 громадянина України, з них 114 незаконно ув’язнені та перебувають у місцях несвободи на території РФ та тимчасово окупованого Криму. Про це повідомила Омбудсман Людмила Денісова під час онлайн-зустрічі із заступницею Державного секретаря США з питань демократії, прав людини та праці Карою МакДональд.

• Арештованому у Криму журналісту Радіо Свобода Владиславу Єсипенку співробітник ФСБ знов погрожує вбивством у разі відмови від визнавальних показань, отриманих під тортурами, повідомив адвокат журналіста Олексій Ладін. Про погрози журналіст розповів адвокатові 13 квітня перед початком слідчих дій.

• Верховна Рада звільнила випускників від обов’язкового проходження Державної підсумкової атестації (ДПА). «Законом у зв’язку із здійсненням заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), здобувачі освіти, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти у 2020/2021 навчальному році, звільняються від проходження державної підсумкової атестації», – цитує повідомлення пресслужби парламенту Радіо Свобода. Згідно з документом, випускники мають право пройти державну підсумкову атестацію, у тому числі у формі зовнішнього незалежного оцінювання, за власним бажанням.

• У Бориспільській ВК-119 виявили 44 засуджених, хворих на COVID-19. Ще позавчора заражених було менше: хворів 31 в’язень. Один з них помер. «Попередній епідеміологічний висновок: приховування встановлення діагнозу COVID-19 персоналом установи, нехтування дотримання маскового режиму, несвоєчасне звернення за медичною допомогою призвело до спалаху захворювання серед засуджених», – розповіли в Центрі охорони здоров’я ДКВС.

• Росія відмовилася брати участь у спеціальному спільному засіданні Форуму із співпраці в галузі безпеки та Постійної ради ОБСЄ у Відні, ініційованому Україною для обговорення збільшення кількості російських військ біля українського кордону та в анексованому Криму, передають «Крым.Реалии» з посиланням на постійного представника України при міжнародних організаціях у Відні Євгена Цимбалюка. У заяві, представленій на засіданні, країни ЄС закликали Росію «здійснити необхідні кроки для деескалації ситуації і розпочати змістовний діалог».


Головне зображення: колишній арт-центр «Ізоляція» в Донецьку, який бойовики перетворили на катівню (фото з сайту Радіо Свобода, автор: Костянтин Стрілець)


Матеріал підготовлено за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety. Матеріал не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу.

 Поділитися