MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Батько має право на декретну відпустку

16.04.2021   
ХПГ-інформ

Верховна Рада України ухвалила законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення рівних можливостей матері та батька у догляді за дитиною».

Фото: Anna Kraynova, Shutterstock


Відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку є рівним правом кожного з батьків дитини, йдеться у законі.

Відтепер у Кодексі законів про працю та Законі України «Про відпустки» з’явиться новий вид відпустки – двотижнева відпустка при народженні дитини, що оплачується за рахунок роботодавця. Нею можуть скористатися чоловік, дружина якого народила дитину; батько дитини, що не перебуває у зареєстрованому шлюбі з її матір’ю, але мешкає разом; бабуся, дідусь або інший повнолітній родич дитини, що допомагає доглядати за немовлям, якщо мати чи батько дитини є одинокими.

Крім того, і мати, і батько, у яких є діти або повнолітня дитина з інвалідністю (підгрупа А I групи), мають право на додаткову відпустку.

Чоловіки, що мають дітей віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю, а також ті, що виховують дитину самотужки (у тому числі у разі тривалого перебування матері в лікарні), можуть вимагати скорочення тривалості робочого часу. Зазначимо, досі таке право мала лише мати.

Закон забезпечить рівні можливості матері та батька на догляд за дитиною та поєднання трудової діяльності із сімейними обов'язками, йдеться у пояснювальній записці до законопроекту. Він має усунути законодавчі прогалини, які обмежують права чоловіка на відпустку для догляду за дитиною; створити передумови для посилення ролі батька у процесі вихованні дітей та розвитку відповідального батьківства в Україні.


Матеріал підготовлено за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety. Матеріал не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу.

 Поділитися