MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

16 квітня – головне за день

16.04.2021   
ХПГ-інформ
В Україну прибули 117 тисяч доз вакцини Pfizer у межах глобальної ініціативи COVAX; Верховна Рада дозволила чоловікам брати відпустку при народженні; у Києві адвокати мають право під час локдауну користуватися громадським транспортом – найважливіше за сьогодні.

• В Україну прибули 117 тисяч доз вакцини Pfizer у межах глобальної ініціативи COVAX. У травні–червні Україна очікує на постачання ще 10 мільйонів доз цього препарату, але вже за прямим контрактом. Про це повідомило hromadske. Цією вакциною в Україні будуть щепити людей у будинках похилого віку та працівників цих закладів. Потім – працівників Державної служби надзвичайних ситуацій та Державної прикордонної служби.

• Верховна рада ухвалила у другому читанні законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення рівних можливостей матері та батька на догляд за дитиною», який дозволяє чоловікам брати відпустку при народженні. «Цим законопроектом пропонується забезпечити рівні можливості матері та батька на догляд за дитиною та поєднання трудової діяльності із сімейними обов’язками; усунути законодавчі прогалини, які обмежують права чоловіка на відпустку для догляду за дитиною; створити передумови для посилення ролі батька у процесі вихованні дітей та розвитку відповідального батьківства в Україні», – зазначено у пояснювальній записці до документу.

• Бориспільський суд засудив до 9 років позбавлення волі Олександра Волкова, обвинувачуваного у викраденні та вбивстві Юрія Вербицького, а також викраденні Ігоря Луценка під час Революції гідності у 2014 році, передає Суспільне. Волкова визнали винним у катуванні, викраденні та протидії мирним зібранням. «Прокуратура висувала також звинувачення у вбивстві і створенні організованого злочинного угруповання, але це суд не підтримав. Це – рішення першої інстанції, і вступить в силу не раніше, ніж відбудеться розгляд у апеляції. Це підсумок трирічного судового процесу, виснажливого і часом дуже неспокійного», – написав Ігор Луценко у фейсбуку.

Юрій Вербицький


• У Києві адвокати мають право користуватися громадським транспортом під час локдауну за службовими посвідченнями. «Переконаний, що навіть на час локдауну пересування адвокатів столицею має бути максимально спрощеним із метою здійснення ними належного захисту прав, свобод та інтересів наших співгромадян», – заявив секретар Київської міської ради Володимир Бондаренко.

• Омбудсман Людмила Денісова повідомила про знущання з українського громадянина Івана Яцкіна, якого окупанти утримують у в’язниці. «Після закінчення проведення досудового слідства по сфабрикованій справі за надуманим звинуваченням Івана Яцкіна у державній зраді країні-окупанту РФ, його етапували на територію тимчасово окупованого Криму та помістили в СІЗО м. Сімферополя у камеру з нелюдськими умовами. У камерному приміщенні, що розташоване у підвалі, повна антисанітарія – на стінах грибок та цвіль, а також наявні гризуни та клопи», – написала Денісова у своєму телеграм-каналі.

• Московське бюро Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода (RFE/RL) подало терміновий позов проти Росії в Європейський суд з прав людини. RFE/RL сподівається, що суд запровадить тимчасові заходи й накаже Росії утриматися від реалізації 520 «адміністративний протоколів», які в Росії склали або погрожують скласти проти медіаорганізації з січня 2021 року. Про це повідомило Радіо Свобода. RFE/RL вважає, що Росія порушує права на свободу вираження думки та свободу преси, які захищені статтею 10 Європейської конвенції з прав людини.


Матеріал підготовлено за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety. Матеріал не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу.

 Поділитися