MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

19 квітня – головне за день

19.04.2021   
ХПГ-інформ
Пенсії жінок в Україні в середньому на 30 % нижчі за пенсі чоловіків; протягом року від кримінальної відповідальності звільнено 115 дітей; за три місяці 2021 року українські журналісти 21 раз зазнавали фізичної агресії під час професійної діяльності – найважливіше за сьогодні.

• Протягом року у рамках «Програми відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні злочину» від кримінальної відповідальності звільнено 115 дітей, повідомляє Офіс Генпрокурора. «За цей час завдяки ювенальним прокурорам у співпраці з Міністерством юстиції, ЮНІСЕФ та громадською організацією „Фундація DEJURE“ участь у програмі відновного правосуддя взяло 176 неповнолітніх, з яких 125 завершили її з позитивним результатом. 115 дітей вже довели суду, що можуть визнавати та виправляти свої помилки, примирилися з потерпілими, відшкодували завдані збитки, за допомогою спеціалістів відкоригували поведінку, а тому кримінальні провадження стосовно них були закриті», – йдеться у повідомленні.

• У Таїланді звільнили шістьох ув’язнених українців. Наші співгромадяни отримали Королівське помилування з нагоди відзначення Національного Дня Таїланду. Про це повідомили в Офісі Омбудсмана. «Двоє отримали помилування у вигляді зменшення термінів покарання на 1/6 від актуального терміну ув’язнення (без урахування проведеного у в’язниці часу), 1 особа – на 1/2, а 6 громадянам України було скорочено термін та звільнено від подальшого покарання», – йдеться в повідомленні. Звільнені українці вже повернулися на батьківщину. Троє наших співгромадян залишаються за ґратами.

• Верховний Комісар ООН з прав людини Мішель Бачелет заявила, що пенсійні виплати для жінок в Україні в середньому на 30 % нижче, ніж пенсійні виплати для чоловіків. Про це йшлося під час конференції високого рівня у Києві, на якій була представлена «Аналітична довідка з питань соціального захисту з акцентом на пенсійне забезпечення» , передає Суспільне з посиланням на пресслужбу ООН. Як ідеться у документі, дві третини літніх людей в Україні складають жінки, а гендерна нерівність у пенсійному забезпеченні підсилює бідність серед пенсіонерок.

Мішель Бачелет (архівне фото: Jewel Samad, AFP)


• Протягом трьох місяців 2021 року українські журналісти 21 раз зазнавали фізичної агресії під час професійної діяльності. Таку статистику оприлюднила Національна спілка журналістів України в рамках «Індексу фізичної безпеки журналістів», який реалізує спільно з партнерськими організаціями. В основному це інциденти, пов’язані з агресивним перешкоджанням виконанню редакційних завдань працівниками мас-медіа та журналістами-фрілансерами, йдеться у повідомленні на сайті НСЖУ.

• Влада Ірану ігнорує запити України щодо надання інформації, яка стосується розслідування справи про збиття літака «Міжнародних авіаліній України» у січні 2020 року в Тегерані, заявив у коментарі Суспільному заступник міністра закордонних справ Євген Єнін. За його словами, до цього часу іранська сторона не надала жодних офіційних підтверджень та відповідей на чисельні запити в рамках міжнародної правової допомоги, які допомогли б відтворити весь ланцюг подій, встановити всіх причетних до катастрофи літака з іранського боку.

AP Photo – Ebrahim Noroozi


• Україна домовилася з Єврокомісією про співпрацю над сумісністю українського та європейського Цифрового сертифіката про імунітет від COVID-19, повідомив у фейсбуку прем’єр-міністр України Денис Шмигаль. «Цифровий сертифікат ЄС буде підтверджувати, що людина вакцинувалася від коронавірусу, одужала від нього, а також здала тести. Сумісність українського і європейського сертифіката дасть можливість українцям безперешкодно подорожувати Європою», – написав Шмигаль.


Головне фото – з сайту УНН


Матеріал підготовлено за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety. Матеріал не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу.

 Поділитися