MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Мандрівка Європою для вразливих груп населення – в Одесі викрили канал торгівлі людьми

20.04.2021   
ХПГ-інформ
Вісьмох підозрюваних затримали в Україні, дев’ятьох – у Франції.

Пропонували відвідати Францію, а за кордоном забирали документи та змушували оформлювати статус «біженця». Соціальні виплати забирали собі. Так діяло злочинне угруповання, що ошукало сотні українців, розповідають правоохоронці. Вісьмох підозрюваних затримали в Україні, дев’ятьох – у Франції.

Фото: Harriet Hadfield, Shutterstock


«Встановлено, що до складу злочинної групи входили громадяни України та сусідньої держави, частина з яких проживала в Подільську на Одещині, а частина – за кордоном. На території Одеської області зловмисники підшукували людей з матеріальними проблемами, яких у подальшому переміщали до Франції, де примушували незаконно отримувати статус біженців і грошові виплати, призначені державою для таких осіб», – йдеться в повідомленні на сайті Одеської поліції.

Вербували переважно людей у скрутному соціальному становищі. За можливість відвідати Францію обіцяли ще й заплатити – дві-три сотні євро. У французькому місті Мелен в українців забирали документи та гроші, шантажем змушували звертатися до французької влади, просити статус біженця буцімто через події на Сході України.

Розгляд такої заяви зазвичай триває близько дев’яти місяців. На цей час іноземець, що чекає на статус біженця, отримує банківську картку для щомісячної грошової допомоги, яка становить 300 євро на місяць.

Після оформлення всіх необхідних документів зловмисники забирали в українців банківські картки, знімали з рахунків кошти, а «біженців» повертали в Україну.

«Загалом з однієї завербованої людини правопорушники отримували близько тисячі євро чистого прибутку. А за півтора роки протиправної діяльності вони вивезли з Одеської області за кордон і провернули махінації з сотнями громадян», – розповідають у поліції.

Спільна спецоперація українських та французьких правоохоронців тривала пів року. До неї долучилися прикордонники, міграційна поліція, Управління протидії кіберзлочинам. Вчора під час обшуків у підозрюваних було вилучено документи, паспорти громадян України для виїзду за кордон, банківські картки, видані банками України та Франції, електронні квитки, засоби зв’язку, медичні записи, гроші.

Вісьмох правопорушників затримали в Україні та оголосили підозри за частинами 2 та 3 статті 149 Кримінального кодексу України (Торгівля людьми). Вирішується питання про обрання їм запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Дев’ятьох підозрюваних затримали у Французькій Республіці. Їм оголошено підозру в організації шахрайської схеми отримання бюджетних коштів Французької Республіки шляхом фіктивного оформлення статусу біженців.


Матеріал підготовлено за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety. Матеріал не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу.

 Поділитися