21 квітня – головне за день
• Amnesty International зафіксувала зменшення числа страт у світі третій рік поспіль, повідомлено на сайті організації. Правозахисники презентували щорічну доповідь щодо смертної кари. «Незважаючи на загальну тенденцію до зниження, деякі країни продовжували або навіть збільшили кількість страт, що свідчить про зневагу до людського життя в той час, коли увага всього світу була зосереджена на захисті людей від смертельного вірусу. Серед головних катів 2020 року Єгипет, де кількість страт потроїлась у порівнянні з попереднім роком, а також Китай, де цей вид покарання вирішили застосувати для боротьби з COVID-19, у результаті чого принаймні одну людину засудили до смертної кари і стратили. Тим часом адміністрація Трампа відновила федеральні страти після 17-річної перерви і менш ніж за пів року стратила 10 людей. Індія, Оман, Катар і Тайвань також відновили страти», – йдеться, зокрема, у повідомленні.
• Підконтрольний московській владі Джанкойський райсуд у Криму 21 квітня засудив українського військового Євгена Добринського, який зник у травні минулого року на адмінкордоні між Кримом та Херсонською областю, до 3,5 років позбавлення волі у колонії загального режиму за обвинуваченнями в «незаконному перетині кордону» та «контрабанді наркотиків», повідомили «Крым.Реалии». Окупаційна влада порушила проти Добринського справу за незаконний перетин кордону. Також російські силовики заявили, що «під час огляду в нього виявили речовину, що гадано є наркотиком». Засуджений провину не визнав, а про наркотики сказав, що йому їх підкинули під час огляду. Захист оскаржуватиме вирок.
• Представники Європарламенту та Ради держав-членів ЄС попередньо погодили зниження рівня викидів вуглекислого газу до 2030 року, яке має скласти не менше ніж 55 % у порівнянні з затвердженими раніше 40 %. Про це повідомив віцепрезидент Єврокомісії Франс Тіммерманс, передає Суспільне. Завдяки перемовинам, які розпочалися вранці 21 квітня, представники урядів 27 країн ЄС попередньо домовились про зниження дозволеного рівня викидів щодо рівня 1990 року. При цьому до 2019 року викиди в ЄС вже скоротились на 24 % у порівнянні з 1990 роком, а економіка при цьому виросла приблизно на 60 %, повідомляє видання, посилаючись на Swiss Info.
• В Україні зареєстрували вакцину AstraZeneca південнокорейського виробництва. Про це повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов у фейсбуку. «Ми очікуємо 367 тис. доз уже в четвер, 22 квітня. Частину партії залишимо для щеплення другою дозою тих громадян, яких вже вакцинували CoviShield, решту – для першого щеплення. Нагадую, що вакцини AstraZeneca і CoviShield є абсолютно ідентичними, а це означає, що маніпуляції скептиків щодо загрози для другої дози щеплення так і залишаться маніпуляціями», – написав міністр. Це вже четверта вакцина, зареєстрована в нашій країні. Україна отримає AstraZeneca у рамках глобальної програми COVAX, завдяки якій різним країнам світу безкоштовно надаються вакцини від коронавірусу.
Головне зображення з сайту jooinn.com
Матеріал підготовлено за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety. Матеріал не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу.