MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Дослідження показало, що псилоцибін може бути ефективним у лікуванні депресії

22.04.2021   
Денис Волоха

© Michael M/Pixabay

Компонент ‘магічних грибів’ псилоцибін показав позитивний вплив на симптоми депресії. Учені говорять, що потрібні подальші дослідження.

Науковці із Центру психоделічних досліджень Імперського коледжу Лондона провели дослідження, у межах якого частині з 59-ох учасників видали псилоцибін — компонент «магічних грибів», заборонений в Україні психоделік.

Інша частина учасників отримала звичайний антидепресант із групи селективних інгібіторів зворотного захоплення серотоніну.

Як пише Бі-бі-сі, учені фіксували настрій та самопочуття пацієнтів за допомогою різних показників. Переважно вони намагалися виявити симптоми депресії, аналізуючи відповіді на питання про сон, бадьорість, апетит, настрій та суїцидальні думки. Ці питання ставили в негативному контексті. 

Виявилося, що псилоцибін мав схожий із типовими ліками вплив на полегшення симптомів депресії.

Проте, псилоцибін показав суттєво кращий ефект за іншими показниками: впливом на ментальне благополуччя, працездатність, соціальне життя та відчуття щастя.

Хоча дослідження є одним із перших, яке порівнює традиційні антидепресанти з терапією псилоцибіном, учені наголошують, що потрібні подальші дослідження.

«Воно (дослідження, — авт.) недостатньо потужне і не доводить, що псилоцибін це кращі ліки, ніж стандартна терапія есциталопрамом, — говорить професор психіатрії Оксфордського університету Ґай Ґордон. — Проте, воно дає дражливі підказки, що він може бути [такими ліками]».

Видається, що дія псилоцибіну має глибшу природу, ніж звичні антидепресанти, — говорять учені. Психоделік ніби «перезавантажує» погляд на звичні речі, хоча пацієнтам доводиться пройти непростий досвід психоделічного «трипу».

Така його дія може бути багатообіцяючою для психіатрії.

Раніше британські науковці виявили, що інший психоделік, MDMA, може бути ефективним у лікуванні алкоголізму.

Нейрофізіолог Дмитро Ісаєв говорить, що ми знаходимось на порозі широкого використання психоделіків, таких як псилоцибін, MDMA та ЛСД, — для лікування депресії, залежності від наркотиків, тривожних розладів, деменції та розладів аутистичного спектру.

На думку науковця, псилоцибін легалізують раніше, тому що він «органічний», на відміну від інших психоделіків, які синтезуються штучно.

Учені не радять вживати психоделіки без нагляду лікарів.


Матеріал підготовлено за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety. Матеріал не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу.

 Поділитися