MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

28 квітня – головне за день

28.04.2021   
ХПГ-інформ
З 28 квітня в Україні працюватимуть 2127 пунктів щеплення проти COVID-19; у Європі та Євразії відбувається «антидемократичний поворот», застерігає Freedom House; третина українців скаржиться на роботу лікарень – найважливіше за сьогодні.

• З 28 квітня в Україні працюватимуть 2127 пунктів щеплення для імунопрофілактики проти COVID-19. Усі вони утворюються при надавачах медичних послуг і обладнані відповідно до вимог інфекційного контролю. Про це повідомляє Центр громадського здоров’я МОЗ України. Наразі в пунктах щеплення розпочинається вакцинація людей віком 65+.

• У Європі та Євразії відбувається «антидемократичний поворот», застерігає міжнародна правозахисна організація Freedom House у щорічній доповіді про стан демократії Nations In Transit 2021. Більшість країн перебувають у гіршому становищі, ніж були 10 років тому: «Середній рівень демократії в регіоні знижувався щороку, починаючи з 2005 до 2017 року. Цього року показники демократії 18 країн знизились, показники лише шести країн покращились, п’ять країн не зазнали ніяких змін. Поширення авторитаризму продовжує значно випереджати демократичний прогрес». В Україні зусилля уряду щодо реформ у 2020 році все ще зустрічає спротив впливових кіл. За визначенням Freedom House, Грузія, Молдова та Україна – це гібридні (перехідні) режими.

• Після чергового засідання у підконтрольнім Кремлю Верховнім суді Криму, політв’язня Івана Яцкіна, якого обвинувачують у «державній зраді у формі шпигунства», помістили у підвальне приміщення, що міститься під СІЗО (так звану «кишку») і протримали в цьому вологому приміщенні стоячи близько двох годин – попри хворобу ніг, а також наслідки обмороження, отриманого в СІЗО «Лефортово». Про це у фейсбуку повідомив адвокат Микола Полозов. Він написав також, що стан здоров’я Яцкіна погіршився, а медикаменти (знеболювальні та антикоагулянти) йому не передають.

• Затриманого вранці 25 квітня в Москві в під’їзді свого будинку Сергія Давидіса – члена Ради ПЦ «Меморіал» и главу програми «Підтримка політв’язнів» – арештували на 10 діб за ч. 2 ст. 20.2 КоАП РФ (організація або проведення публічного заходу без подачі в установленому порядку повідомлення про проведення публічного заходу) за ретвіт з інформацією про мітинг на підтримку політика Олексія Навального 21 квітня. Про це повідомив ПЦ «Меморіал».

• В Україні в першому кварталі 2021 року розпочали розслідувати 48 кримінальних правопорушень, пов’язаних із перешкоджанням діяльності журналістів. Про це заявив під час онлайн-дискусії Інституту масової інформації «Свобода преси. Український контекст» директор інформаційного департаменту МВС Артем Шевченко, – передає Радіо Свобода. За словами Шевченка, до суду в першому кварталі цього року направили три кримінальні провадження, досудове розслідування за якими розпочато у 2021 році, а також три кримінальні провадження минулих років.

• Третина українців, що зверталися до контактного центру Міністерства охорони здоров’я, скаржилися на роботу лікарень. Про це заявив заступник міністра охорони здоров’я Ярослав Кучер. Із 441 тисячі звернень – 34 % стосуються незадовільної роботи лікарських установ, 12 % – діагностики COVID-19, 11 % – вакцинації.


Головне фото: Melinda Nagy, Shutterstock


Матеріал підготовлено за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety. Матеріал не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу.

 Поділитися