MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Селянину допомогли стати власником землі

30.04.2021   
Юрій Чумак
Фахівці відділу «Шевченківського бюро правової допомоги» Чугуївського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги домоглися в судовому порядку вирішення питання визначення права власності на земельну частку (пай).

Фахівці відділу «Шевченківського бюро правової допомоги» Чугуївського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги домоглися в судовому порядку вирішення питання визначення права власності на земельну частку (пай).

До бюро звернувся Олексі (ім’я змінено)., який є людиною з інвалідністю. З огляду на те, що він отримує соціальну пенсію, яка не перевищує 2-х прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб, Олексій має право на безоплатну вторинну правову допомогу.

Клієнт розповів, що з лютого 1990 по грудень 1996 року був членом колгоспу «Дружба» (реорганізованого в акціонерне товариство колективного господарства «Дружба») Шевченківського району Харківської області.

Але у списку акціонерів АТ «Дружба» його чомусь немає. Тому і сертифікату на право на частку земель колективної власності АТ «Дружба» Олексій не отримав. Як, власне, і самого паю.

Селянин просив працівників Шевченківського бюро правової допомоги сприяти йому у відновленні права власності на земельну частку (пай) та витребування її в натурі.

Відповідно до п. 24 Постанови пленуму Верховного Суду України №7 від 16.04.2004 року «Про практику застосування судами земельного законодавства при розгляді цивільних справ», позови громадян, пов’язані з паюванням земель (зокрема, про визнання права на земельну частку (пай), її розмір, незаконність відмови у видачі сертифіката, виділення паю в натурі), можуть бути предметом розгляду в суді.

За вирішення правового питання взялася фахова юристка відділу «Шевченківське БПД» Чугуївського МЦ Вікторія Куденко.

Вона спрямувала запит на інформацію до відділу у Шевченківському районі Головного управління Держгеокадастру в Харківській області щодо включення в список членів колгоспу «Дружба» прізвища Олексія до додатку №1 Державного акту на право колективної власності, та отримала підтвердження цих відомостей.

Також Вікторія Куденко підготувала заяву про визначення права власності на земельну частку (пай) та витребування її в натурі, клопотання до суду про виклик свідків, які б підтвердили факт членства Олексія в акціонерному товаристві «Дружба».

У процесі судового засідання юристка ще домоглася поновлення строку на звернення до суду.

І от нещодавно Шевченківський районний суд Харківської області задовольнив позовні вимоги Олексія та визнав його право на земельну частку (пай). Нарешті селянин зможе стати власником землі.


Матеріал підготовлено за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety. Матеріал не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу.

 Поділитися