MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Фонд «Бабин Яр» закликає припинити підтримку російського проєкту меморіалізації

30.04.2021   
ХПГ-інформ

Міжнародний Меморіальний благодійний фонд «Бабин Яр» звертається до Київської міської ради із закликом припинити підтримку російського проєкту меморіалізації Бабиного Яру та розпочати широке громадське обговорення українського державного проєкту та на його основі гідно відзначити 80-ті роковини трагедії.

Трагедія Бабиного Яру є спільним болем усього українського народу, всіх етнічних та соціальних груп, які становлять українську політичну націю.

Напередодні 80-х роковин початку масових розстрілів київських євреїв у Бабиному Яру і в пам’ять про більш ніж 100 тисяч киян, які були вбиті тут нацистами під час окупації 1941–1943 років необхідно негайно вирішити питання про гідне вшанування жертв Бабиного Яру на рівні меморіального комплексу та музеїв.

«Але ми не можемо допустити, щоб це надважливе питання стало приводом для ідеологічної агресії Росії проти України, щоб меморіалізація цього трагічного місця була віддана до рук російських путінських мільярдерів (як би вони себе не називали) та їхніх місцевих помічників», – мовиться у повідомленні на сайті БФ «Бабин Яр».

На жаль, міська влада столиці підтримує саме приватний російський проєкт, ігноруючи український державний проєкт комплексної меморіалізації Бабиного Яру, який, на відміну від російського, дуже делікатно вирішує складну тему вшанування пам’яті всіх жертв Бабиного Яру та пам’яті сотень тисяч похованих на цій території.

Група громадських активістів розмістила на сайті Київмісьради петицію № 10562 –

«Ми вимагаємо підтримки українського державного проєкту комплексної меморіалізації Бабиного Яру»

Петиція має отримати 10 000 підписів протягом 90 днів (починаючи з 26.04.2021), щоб Київміськрада прийняла її до розгляду.

Як підписати петицію на сайті Київміськради? (технічне пояснення)


Матеріал підготовлено за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety. Матеріал не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу.

 Поділитися