MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

5 травня – головне за день

05.05.2021   
ХПГ-інформ
Сьогодні Міжнародний день боротьби за права осіб з інвалідністю; у Красногоровці під обстріл потрапила лікарня, в якій перебувають пацієнти з COVID-19; в окупованому Криму журналісту Владиславу Єсипенку додали ще одну статтю обвинувачення – найважливіше за сьогодні.

• Сьогодні – Міжнародний день боротьби за права осіб з інвалідністю. Його було започатковано 5 травня 1992 року, коли активісти із 17 країн одночасно провели перший загальноєвропейський день боротьби за рівні права і проти дискримінації людей з інвалідністю. Станом на 1 січня 2020 року в Україні 2,7 млн осіб мають інвалідність, з них 163,9 тис. – діти. «На жаль, люди з інвалідністю є однією з найбільш дискримінованих груп населення в нашій державі. Під час реалізації своїх прав в багатьох сферах життя вони продовжують стикатися з численними бар’єрами, як фізичними, так і соціальними», – заявила Омбудсман Людмила Денісова.

• 17 травня російський суд має розглянути апеляційну скаргу сторони захисту на вирок українському активісту з Криму Олегу Приходьку, якого 3 березня цього року Південний окружний військовий суд у Ростові-на-Дону (РФ) засудив до 5 років колонії суворого режиму та штрафу у 110 тисяч рублів за начебто спробу скоєння терористичного акту, а також підготовку до підпалу генконсульства РФ у Львові. Адвокат Назім Шейхмамбетов припускає, що суд також вивчить апеляцію сторони обвинувачення, яка так само вимагає перегляду рішення та збільшення строку ув’язнення Приходьку до 11 років, як спочатку й вимагав прокурор.

• Учора вночі бойовики обстріляли місто Красногорівка Донецької області. Під обстріл, зокрема, потрапила лікарня, в якій перебувають 45 пацієнтів із коронавірусною хворобою та пневмонією. Ніхто з них не постраждав. Пошкоджені вікна одного з корпусів лікарні, приміщення станції «швидкої допомоги» та автомобіль екстреної медичної допомоги. Крім того, перебито лінію електропостачання, лікарня залишається без світла.

• Арештованому в окупованому Криму журналісту Радіо Свобода Владиславу Єсипенку додали ще одну статтю обвинувачення, повідомляє Кримська правозахисна група з посиланням на дружину журналіста Катерину. Це ст. 222 КК РФ «Незаконні придбання, передача, збут, зберігання, перевезення або носіння зброї, її основних частин, боєприпасів». Раніше Єсипенка обвинувачували лише за ст. 223.1 «Незаконне виготовлення вибухових речовин, незаконне виготовлення, перероблення або ремонт вибухових пристроїв».

Затримання Владислава Єсипенка. Кадр з оперативного відео ФСБ РФ


• Четверо німецьких адвокатів подали скаргу до Федеральної прокуратури Німеччини в Карлсруе на лідера Білорусі Олександра Лукашенка. Юристи заявляють про злочини проти людяності й виступають від імені десяти білорусів, які стали жертвами катувань після минулорічних президентських виборів у Білорусі. Адвокати стверджують, що ні Лукашенку, ані представникам силових структур у Білорусі не загрожують юридичні наслідки. Концепція ж універсальної юрисдикції, на яку посилаються адвокати, дозволяє кримінальне переслідувати за злочини, заборонені міжнародним правом, скоєні іноземцями в інших країнах.


Головне фото: Rock and Wasp, Shutterstock

 Поділитися