MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

6 травня – головне за день

06.05.2021   
ХПГ-інформ
34 млн жителів планети вже сьогодні загрожує голодна смерть – ООН; залишкові дози вакцин більше не можуть використовуватися для щеплення публічних осіб – МОЗ; у квітні експерти ІМІ зафіксували в Україні 19 випадків фізичної агресії проти журналістів – найважливіше за сьогодні.

• Конфлікти та економічні потрясіння, пов’язані з пандемією COVID-19, призвели до різкої нестачі продовольства в низці країн світу – реалізується найгірший з гаданих сценаріїв. Минулого року у кризисній ситуації опинилися додатково 20 млн людей. 34 млн жителів планети вже сьогодні загрожує голодна смерть. Такі висновки містяться в новій доповіді, підготовленій експертами Глобальної мережі з боротьби із продовольчими кризами – міжнародного альянсу, до якого входять ООН, Євросоюз, а також низка державних та неурядових організацій. ООН закликає вжити термінових заходів, йдеться у повідомленні на сайті організації.

• Залишкові дози вакцин більше не можуть використовуватися для щеплення публічних осіб, повідомило Міністерство охорони здоров’я України. Раніше залишковими дозами вакцини було дозволено щепити пріоритетні групи ризику з наступного етапу вакцинації, а якщо вакцинувати представників таких груп було неможливо, для популяризації вакцинації рекомендувалося залучати до щеплення публічних та громадських діячів. Тепер для уникнення утилізації залишку вакцини до щеплень залишковими дозами можна долучати лише осіб, визначених у першому та другому етапах вакцинації.

• У квітні експерти Інституту масової інформації (ІМІ) зафіксували в Україні 24 порушення свободи слова. З них 19 стосувалися фізичної агресії проти журналістів. Такими є дані щомісячного моніторингу ІМІ «Барометр свободи слова». Найбільше порушень зафіксовано в категорії «перешкоджання законній професійній діяльності» – 24. Ця кількість зросла вдвічі в порівнянні з березнем (10 порушень). У цій категорії відзначилася представники місцевої та судової влади, які не допускали журналістів на засідання сесій, виконкомів, а також на судове засідання.

• Відбитків пальців заарештованого у Криму журналіста Радіо Свобода (проєкт «Крым.Реалии») Владислава Єсипенка на гранаті, яку нібито вилучили в нього, не виявлено. Про це повідомив адвокат Олексій Ладін. Захисник також підтвердив інформацію дружини Єсипенка Катерини про те, що журналісту додали ще одну статтю обвинувачення. 30 квітня підконтрольний Кремлю суд у Сімферополі продовжив Єсипенку строк тримання під вартою на два місяці.


Головне зображення з сайту ООН: Мадагаскар (фото ВПП / Ф. Ралаїхаріноні)

 Поділитися