MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

7 травня – головне за день

07.05.2021   
Третя хвиля пандемії в Україні минула, вважає міністр охорони здоров’я; Мін’юст та Фонд держмайна виставляють на аукціон ще дві колонії; статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми, отримали 24 громадянина України – найважливіше за сьогодні.

• Україна вийшла з третьої хвилі пандемії коронавірусу, заявив міністр охорони здоров'я Максим Степанов. «Нарешті можу констатувати, що ми вийшли з третьої хвилі пандемії. З завтрашнього дня в Україні не залишиться жодного регіону з червоним рівнем епіднебезпеки. Сьогодні відбудеться  засідання комісії ТЕБ та НС і вже завтра виведемо Сумську область», – зазначив міністр. 

• В межах проєкту «Велика приватизація в’язниць» на аукціон виставили ще дві установи: Львівську виправну колонію №48 та Південну виправну колонію №51. ВК №48, що розташована в місті, будуть приватизувати двома лотами: окремо – об'єкти нерухомості, розташовані на земельній ділянці 10,6 га, зі стартовою ціною 132,7 млн грн.; окремо – нерухоме майно, розміщене на 3 га землі, зі стартовою ціною 3,4 млн грн. Серед можливих покупців в Мін’юсті очікують побачити  житлових забудовників та девелоперів комерційної нерухомості. 

• За даними Міністерства соціальної політики, у цьому році статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми, було встановлено 24 громадянам України. Серед них – 20 чоловіків та 4 жінок. 13 осіб стали жертвами трудової експлуатації, дев’ятьох – використовували у збройному конфлікті. 

• Євросоюз закликав Росію звільнити 10 незаконно затриманих у тимчасово окупованому Криму журналістів. «Ми закликаємо Росію негайно звільнити всіх незаконно затриманих журналістів, зокрема Владислава Єсипенка, а також Османа Аріфмеметова, Марлена Асанова, Ремзі Бекірова, Тимура Ібрагімова, Сервера Мустафаєва, Сейрана Салієва, Амета Сулейманова, Руслана Сулейманова та Рустема Шейхалієва», – йдеться в заяві Європейського Союзу, виголошеній під час онлайн-засідання Постійної ради ОБСЄ.

• Політв’язня Олексія Чирнія звільнили з виправної колонії суворого режиму №15, що у місті Батайську Ростовської області, та терміново етапували до російсько-українського кордону для примусової депортації з території Росії. З батьками, які приїхали з тимчасово окупованого Криму зустрічати сина, Олексію поспілкуватися не дозволили. Про це повідомляє Омбудсман Людмила Денісова. Чирнія вважають одним з чотирьох фігурантів так званої «справи Сенцова» (разом з Олегом Сенцовим, Олександром Кольченком, Геннадієм Афанасьєвим).  Під час затримання його катували і вибили неправдиві покази проти Олега Сенцова. Самого Олексія звинуватили в участі у «терористичному угрупованні», у «терористичних діяннях», пов'язаних із підпалом офісу партії «Єдина Росія», а також у підготовці підриву пам'ятнику Леніна та меморіалу «Вічний вогонь» у Сімферополі. На відміну від Сенцова та Кольченка, Олексій визнав свою провину на суді (як і Геннадій Афанасьєв), хоча не погодився з кваліфікацією своїх дій як «терористичних».


Головне зображення: Cinemato, Shutterstock

 

 Поділитися