MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Консультативно-інформаційні зустрічі з попередження торгівлі людьми

07.05.2021   
Юрій Чумак
Лідером за кількістю наданих статусів постраждалих від торгівлі людьми за 4 місяці 2021 року є Харківська область, де таких осіб нараховується 7. Тому діяльність з попередження сучасному рабству на Харківщині слід активно продовжувати.

Через стагнацію в економіці, пов’язану як з пандемією COVID-19, так і з ситуацією на сході країни, перед Україною все ще стоять складні випробування, а для українців значно підвищився ризик стати жертвою різних форм торгівлі людьми. Тому робота, спрямована на запобігання цьому ганебному явищу, є напрочуд важливою.

Протягом березня – квітня 2021 року очільниця Харківської міської організації «Жіноча громада», експертка Офісу Координатора проектів ОБСЄ в Україні з програм протидії торгівлі людьми Ольга Білецька провела 23 консультативно-інформаційні зустрічі щодо протидії торгівлі людьми – з представниками низки департаментів Харківської облдержадміністрації, всіх 7 райдержадміністрацій Харківської області та органів місцевого самоврядування територіальних громад Харківщини.

Значна частина таких заходів, через карантинні обмеження, відбулася в онлайн-режимі.

Як розповіла Ольга Білецька, через обмеження в перетині кордону, викликані пандемією коронавірусу, в 2020 році та на початку 2021 року в Україні значно збільшилася кількість жертв внутрішньої торгівлі людьми*. При цьому злочинці часто використовують фактор протиепідемічних обмежень та шукають потенційних жертв з використанням соціальних мереж.

Окрім «традиційних» форм експлуатації – примусової проституції, підневільного жебрацтва та втягнення у злочинну діяльність, примусової праці у сферах текстильного та сільськогосподарського виробництва, в умовах зростаючого безробіття додалися такі форми торгівлі людьми, як використання у збройних конфліктах, експлуатація людей на будівництві та у домашніх роботах. Так, за даними Міжнародної організації з міграції, у 2020 році 97% постраждалих від сучасного рабства склали жертви трудової експлуатації, серед них 68% становлять чоловіки.

Учасники заходів обговорили повноваження місцевих органів виконавчої влади та виконавчих органів місцевого самоврядування у галузі протидії торгівлі людьми.

Як наголосила Ольга Білецька, діяльність з попередження сучасному рабству на Харківщині слід активно продовжувати. А «Жіноча громада», у свою чергу, й надалі надаватиме зацікавленим державним і муніципальним структурам інформаційну та консультативну підтримку з профілактики торгівлі людьми та сприятиме в забезпеченні належними й сучасними інформаційними матеріалами.

*За 4 місяці поточного року структури Мінсоцполітики надали статус особи, постраждалої від торгівлі людьми 24 людям, серед них 22 – постраждалі від внутрішньої експлуатації. Лідером за кількістю наданих статусів, до речі, є Харківська область, де таких нараховується 7. Далі слідують Кіровоградська та Херсонаська області – по 4, Донецька та Київська – по 2, м. Київ, Дніпропетровська, Львівська, Луганська та Одеська області – по 1. За видами сучасного рабства розподіл є таким: трудова експлуатація – 13, сексуальна – 1, втягування у жебрацтво – 1, використання у збройних конфліктах – 9.

 

 Поділитися