MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

11 травня – головне за день

11.05.2021   
ХПГ-інформ
Стамбульській конвенції – 10 років, у Криму під час обшуків загинув чоловік, новий правопис не скасовують – найважливіше сьогодні.

• Стамбульська конвенція відзначає десятиріччя. Міжнародна угода Ради Європи про запобігання і боротьбу з насильством проти жінок і домашнім насильством була відкрита для підписання 11 травня 2011 року, а набула чинності у 2014 році. 34 країни Ради Європи ратифікували цей документ (але Турція нещодавно вийшла з угоди), 12 – лише підписали, не ратифікуючи. Серед дванадцяти – й Україна. «Пандемія COVID-19 показала, що насильство проти жінок є одним із найбільш далекосяжних і стійких порушень прав і щоденною загрозою життю та здоров’ю жінок і дівчат у всьому світі, – сказала Гіларі Марголіс, старша дослідниця прав жінок у Human Rights Watch. – У цей вирішальний момент члени Ради Європи повинні продемонструвати, що вони серйозно ставляться до пріоритетів безпеки та добробуту всіх жінок та дівчат, беручи на себе зобов’язання за Стамбульською конвенцією та виконуючи її».

• У Криму під час незаконного обшуку будинку російськими правоохоронцями загинув уродженець Узбекистану, повідомляє Громадське із посиланням на телеграм-канал Прокуратури Автономної Республіки Крим. Це сталося в селі Дубки Сімферопольського району. Загалом, за інформацією «Кримської солідарності» ФСБ сьогодні обшукувала господу в селі Завітному та два будинки в Дубках. Пізніше стало відомо, що загиблий – Аюб Рахімов, узбек, що постійно мешкав у Криму.  

• Апеляційний суд Києва скасував рішення Окружного адміністративного суду Києва щодо визнання недійсною нову редакцію українського правопису. Про це повідомляє Суспільне. Нагадаємо, заяву до суду щодо нового правопису, ухваленого у травні 2019 року, подала семикласниця з Херсону та ГО «Правова держава». 28 січня 2021 року Окружний адміністративний суд Києва визнав протиправною та скасував постанову Кабінету міністрів про встановлення нового українського правопису.

• За рік карантину роботу втратили близько мільйона українців. Про це в інтерв’ю РБК-Україна заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль. Станом на 6 травня в державі офіційно налічується 401 тисяча безробітних.

• Трьох інспекторів португальської Служби у справах іноземців і кордонів (SEF) засудили до трьох та семи років ув'язнення. Минулого року вони жорстоко побили Ігора Гоменюка в аеропорту Лісабону. Чоловік невдовзі помер. Без батька залишилося двоє дітей.


Головне зображення: Council of Europe

 

 Поділитися