MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

12 травня – головне за день

12.05.2021   
ХПГ-інформ
Ситуація з захворюванням на COVID-19 серед ув’язнених критична; у Черкасах представники моніторингової групи Офісу Омбудсмана викликали поліцію, щоб потрапити на територію приватного пансіонату для літніх людей; за участь у конфлікті на Донбасі засудили 54 неповнолітніх – головне на сьогодні.

• Ситуація з захворюванням на COVID-19 серед ув’язнених критична, попереджають правозахисники. «Сьогодні ми маємо ситуацію, коли засуджені хворі на невиліковні хвороби вмирають, хоча могли б жити. Коли помирають ті, хто міг би бути вилікуваний. Ситуація є важкою і ми піднімаємо питання повернення цієї сфери у підпорядкування до Міністерства охорони здоров’я. Спочатку керівництво МОЗ наївно сподівалося, що хворі  ув’язнені будуть забиратися в лікарні, але було отримано рішучу відмову. Було в Мін’юсті підписано документи щодо боротьби з розповсюдженням ковіду, які відповідали міжнародній практиці, але через брак коштів не було нічого впроваджено. Навіть предмети особистого захисту були передбачені лише для персоналу», – розповів Євген Захаров, директор Харківської правозахисної групи. 

• У Черкасах представникам моніторингової групи Офісу Омбудсмана довелося викликати поліцію, щоб потрапити на територію приватного пансіонату для літніх людей «Родинна турбота». У закладі перевірка виявила чимало порушень. Договори на перебування у закладі підписують родичі, а не підопічні. Строк дії деяких договорів сплив, але літніх людей все ще утримують в пансіонаті. І найгірше: заклад не оснащено системою протипожежної сигналізації. 

• За участь у конфлікті на Донбасі засудили 54 неповнолітніх. Про це заявив заступник генпрокурора України Гюндуз Мамедов. «За весь період збройного конфлікту засуджено 54 неповнолітніх громадян України за участь в НЗФ РФ. Частина з них проходила навчання в таких ВПК (військово-патріотичні клуби – ред.), які в 2014-2015 роках виникали стихійно, а пізніше вже почали працювати централізовано. Це серйозне порушення міжнародного гуманітарного права», – заявив Мамедов.

• Українців, які стали в чергу на щеплення проти коронавіруса через мобільний додаток «Дія», будуть вакцинувати на вихідних. Вони почнуть отримувати запрошення до пунктів вакцинації вже найближчим часом. «Усі, хто записався на щеплення через портал або застосунок «Дія», будуть вакцинуватися на вихідних. Учора таку ініціативу було підтримано на нараді з Президентом. Відповідно, найближчим часом ці люди можуть отримати запрошення до кабінетів щеплень», – пообіцяв прем'єр-міністр України Денис Шмигаль під час виїзного засідання Кабміну. 

• Стали відомі обставини загибелі в Криму громадянина Узбекистану Набі (Аюба) Рахімова. За інформацією «Кримської солідарності» Набі Рахімова під час слідчих дій у селі Дубки, Сімферопольського району застрелили співробітники російських спецслужб. Загиблий – політичний біженець з Узбекистану. Звертався до ЄСПЛ із позовом проти Росії та переміг. Представники окупаційної влади заявляють, що Набі Рахімов нібито чинив опір при затриманні та відкрив вогонь по правоохоронцям. Проти убитого відкрито кримінальну справу про замах на життя співробітника правоохоронних органів.


Головне зображення: сайт ЦОЗ ДКВС України

 Поділитися