MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Суд визнав директорку ліцею винною у булінгу

14.05.2021   
ХПГ-інформ
Жінка, що називала дітей «свинотою», «помийкою» та «худобою», сплатить штраф.

Сокальський районний суд Львівської області визнав директорку Соснівського ліцею № 2 Наталію Щербань винною у булінгу, повідомляє Громадське. Жінка сплатить штраф – 1360 грн. 

Наталія Щербань принижувала та цькувала школярів за їхній одяг та зовнішній вигляд. 

Аудіозапис її спілкування з учнями 10 класу в лютому з’явився у інтернет-спільноті «Моє містечко Соснівка». На ньому чути, як директорка називає дітей «свинотою», «помийкою» та «худобою». Оприлюднені записи цитує видання «Високий замок»: 

«Я заходжу в клас, там сто­їть якесь чудовіщє. Отак вона похожа, знаєш, хто єсть, на цей гном, не гномік, а домовой, той Кузя. Отаке усе волосся отут не чесане, страшне. Руки з кишень повиймай! А чо ти стоїш отако? Тобі нра­виться, щоб ноги були криві чи як? Чи це мода така?».

«Дивися, якісь чоловічі стоптані ботінки з різними шнурками… Та я вже неоднократно і сварю, і свари­ла тоді. Вибач мені, це мода для бродя­жок. Я понімаю, є бродяжки, вони так одягаються. Якісь цигани, я бачила от у автобусі зараз їжджу, то цигани їздять з такими шнурками, то всьо. Що то таке з тобою? І не вчиться».

«Ти ж не Анжеліна Джолі, що ти обтя­гуєшся, нема з чого обтягувать».

«Так, як ви вдягаєтеся, — це Гарлем, це найгірші ці школи там, де нігер про­ізрастаєт, Мексика, Бразилія і так далі».

«Засунути себе в презервативи отак, щоб усі дивилися, яка вона затягнута».

«Їхня ментальність і розумовий роз­виток допускає тільки кальсони».

«Ти ходяча булочка, плєтьонка».

Директорка у відповідь на численні скарги батьків називала аудіозаписи «спланованою диверсією, щоб зняти її з посади». Обласний департамент освіти і науки ознак булінгу у діях педагогині довго не бачив. Ось офіційна відповідь чиновників батькам:

«Результа­ти проведеної роботи не дають підстав твердити, що директор ліцею Щербань Н. І. вчиняє щодо учнів 10 класу булінг. Під час бесіди з учнями 10 класу не ви­явлено ознак, які би свідчили про здій­снення щодо них булінгу. У поведінці та висловлюваннях директора скоріш на­явні прояви недотримання педагогіч­ної етики, невміння безконфліктно вирі­шувати складні педагогічні ситуації, що спровоковано ігноруванням частиною учнів і батьків елементарних вимог до поведінки та зовнішнього вигляду шко­ляра, а також зумовлено професійним вигорянням…»

Після широкого розголосу в мережі та ЗМІ в поліції склали на Наталію Щербань протокол за статтею 173−4 КупАП (булінг). 

На суді Наталія Щербань заявила, що не визнає своєї провини і оскаржуватиме рішення.  


Булінг – це «моральне, або фізичне насильство, агресія, у будь-якій формі, або будь-які інші дії, вчинені з метою викликати страх, тривогу, підпорядкувати особу своїм інтересам, що мають ознаки свідомого жорстокого ставлення».

За це правопорушення кривднику доведеться сплатити штраф у розмірі від 50 до 100 неоподаткованих мінімумів , або відпрацювати на громадських роботах 20–40 годин. Ті самі ганебні дії, скоєні повторно або з особливою жорстокістю «коштуватимуть» порушнику вдвічі дорожче: від 100 до 200 неоподаткованих мінімумів або від 40 до 60 годин праці на благо суспільства. Якщо ж у булінґу звинувачено дитину до 16 років, відповідати за її злочин будуть батьки або ті, хто їх замінює.


Фото: 24tv.ua

 Поділитися