MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

14 травня – головне за день

14.05.2021   
ХПГ-інформ
18 років колонії суворого режиму отримав білоруський військовий за те, що передав опозиційному телеграм-каналу інформацію про залучення військовослужбовців до розгону протестувальників; торік через домашнє насильство було скоєно 70 навмисних убивств; у Кропивницькій колонії порушують права засуджених – головне на сьогодні.

• 18 років колонії суворого режиму присудив Верховний суд Білорусі капітану збройних сил Денису Ураду. Його визнали винним у державній зраді, повідомляє державне інформаційне агенство Белта. У березні Урад передав опозиційному телеграм-каналу NEXTA фото документу, в якому йдеться про те, що очільник МВС Білорусі просить міністра оборони надати йому 3725 військовослужбовців у зв’язку з «суспільно-політичною ситуацією». Вирок не підлягає оскарженню.

• Минулого року через домашнє насильство було скоєно 70 навмисних убивств, заявила під час форуму «Жінки проти насилля та війни» генеральний прокурор України Ірина Венедіктова. Всього правоохоронці зафіксували близько 3 тис. кримінальних правопорушень щодо фактів домашнього насильства, засуджено 800 осіб.

• Під час моніторингового візиту до Кропивницької виправної колонії № 6 співробітники Офісу Омбудсмана виявили численні порушення прав засуджених, зокрема факти, що можуть свідчити про жорстоке або таке, що принижує гідність, поводження: темні задушливі камери, перенаселені гуртожитки, відсутність умов для пересування засуджених осіб з інвалідністю, не діючий рентгенологічний кабінет. 

 


• Сокальський районний суд Львівської області визнав директорку Соснівського ліцею № 2 Наталію Щербань винною у булінгу, повідомляє Громадське. Жінка сплатить штраф – 1360 грн. Наталія Щербань принижувала та цькувала школярів за їхній одяг та зовнішній вигляд. Аудіозапис її спілкування з учнями 10 класу в лютому з’явився в інтернет-спільноті «Моє містечко Соснівка». На ньому чути, як директорка називає дітей «свинотою», «помийкою» та «худобою».


Головне фото: belta.by

 Поділитися