MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Вербувальник наркокур’єрів отримав умовне покарання

18.05.2021   
ХПГ-інформ
Вербував людей для роботи в Росії, але… розкаявся.

Комінтернівський районний суд міста Харкова виніс вирок чоловіку за звинуваченням у торгівлі людьми, повідомляє видання «Судовий репортер». ВІдомо, що у 2017 році злочинець встиг завербувати принаймні п’ятьох осіб. 

Зловмисник працював у змові з росіянами, за давно відомою схемою: підшуковував людей у скруті і пропонував їм вигідну роботу за кордоном, у Росії. «Працевлаштовані» українці отримували мобільний телефон, кишенькові гроші та квиток до сусідньої держави, де на них чекали «куратори» і робота – розвезення наркотичних засобів. Обвинувачений не пояснював жертвам своєї оборудки суті реальної відповідальності за роботу, яку їм необхідно буде виконувати у майбутньому, йдеться у рішенні суду. 

Вербувальника арештували на автовокзалі, коли він відправляв до Росії чергову жертву торгівлі людьми. 

На судовому засіданні чоловік визнав свою вину у повному обсязі.  «Обставинами, що пом`якшує його покарання є щире каяття. Обставини, що обтяжують його покарання по справі відсутні», – зазначено в тексті вироку. 

Суд визнав вербувальника винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 149 КК України та призначив йому покарання у вигляді позбавлення волі на п`ять років без конфіскації майна, звільнивши з іспитовим строком 3 роки. 

Слід зазначити, що безліч телеграм-каналів продовжують запрошувати людей 18–40 років на посаду кур’єра.


Транснаціональне злочинне угруповання, члени якого обманом вивозять громадян України до Росії, діє в Україні вже як мінімум п’ять років. Ми неодноразово писали про його жертв. На думку експертів, російські правоохоронні органи, очевидно, «співпрацюють» із злочинцями, тому діяльність мережі практично не розслідують. За ґратами опиняються не організатори, а безправні кур’єри. Харківська правозахисна група повідомляла про деталі кримінального переслідування більше ніж трьох сотень громадян України, які стали жертвами цієї злочинної групи. Більшість із них уже засуджені в Росії за незаконний обіг наркотиків і отримали покарання в діапазоні від 5 до 20 років позбавлення волі.

Українські правоохоронці не вперше затримують членів угруповання, які працюють на українському боці. Але вірогідно, це лише «шістки»: ватажки залишаються недосяжними для правосуддя.

Наприкінці 2016 року поліція затримала чотирьох вербувальників – трьох українців і одного громадянина Молдови. Хоча на той період було відомо про 25 постраждалих від дій групи, правоохоронці припускали, що кількість їхніх жертв може сягати тисяч осіб. Злочинний бізнес мав дуже складну структуру: із власними юристами, службою безпеки, «відділом кадрів», менеджерами з реклами.

У травні минулого року київські слідчі оголосили про підозру трьом особам, що у 2015–16 роках через сайти оголошень заманювали на «вигідну роботу в Росії» мешканців Дніпропетровської, Миколаївської та Харківської областей. Наразі відомо про дванадцять жертв кримінальної групи – чоловіків і жінок.


Головне фото: Shutterstock

 Поділитися