MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

19 травня – головне за день

19.05.2021   
ХПГ-інформ
У Луганській області від вибуху сигнального патрону постраждала дитина; московське бюро Радіо Свобода подало до ЄСПЛ скаргу проти Росії; вандали пошкодили дефібрилятори у Київському метро – головне на сьогодні.

• Учора в Сєвєродонецьку від вибуху сигнального патрону постраждала дев’ятирічна дівчинка, повідомляє поліція Луганської області. Інцидент стався на дитячому майданчику. Згодом правоохоронці знайшли в кущах неподалік ще два патрони. Поранену дитину доправили до лікарні. Україна посідає третє місце в світі за загальною кількістю жертв, що постраждали від мін та вибухонебезпечних залишків війни.

• Московське бюро Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода (RFE/RL) та його генеральний директор Андрій Шарий подали до Європейського суду з прав людини скаргу проти Росії. Через ухвалений у грудні минулого року закон про «іноземних агентів» на ЗМІ та його директора були накладені штрафи на мільйони доларів. Судові виконавці прийшли до московського бюро Радіо Свобода 14 травня. Того ж дня усі банківські рахунки видання були заблоковані.

• Нарешті, після десяти років судової тяганини та рішення ЄСПЛ, Верховний суд визнав протестувальників, що намагалися зупинити вирубку дерев у харківському парку Горького, невинними. «Суд скасував постанови Дзержинського районного суду Харкова від 9 червня 2010 року, а також постанову Апеляційного суду Харківської області від 18 червня 2010 року, через які Чернегу та Єворницького засудили до арешту на 15 діб – це найвища міра покарання за “злісну непокору” правоохоронцям. У 2010 році вони протестували проти вирубки дерев у харківському парку Горького. Підставою для перегляду рішень судів щодо арешту стало рішення ЄСПЛ, у якому визнали порушення прав активістів на справедливий суд», – йдеться у повідомленні Української Гельсінської спілки з прав людини.

• Вандали пошкодили дефібрилятори у Київському метро. Рятівна техніка тепер потребує заміни або ремонту. На станції «Університет» троє молодиків заради розваги вийняли дефібрилятор з боксу та відкрили електроди. А на станції «Арсенальна» обладнання мало не вкрали. «Дефібрилятор – не панацея від усіх недуг, однак може врятувати життя. Закликаємо відповідально ставитися до обладнання. Пам’ятайте, його використання можуть потребувати ваші близькі чи ви особисто», – заявили у КП «Київський метрополітен». 

• У смузі Гази перебуває близько 1600 українців, хочуть повернутися додому – 127, повідомляє Радіо Свобода з посиланням на міністра закордонних справ України Дмитра Кулебу. «З 1600 громадян України, яких я згадав, 127 уже виявили бажання повернутися на батьківщину, тобто бути евакуйованими. Не лише громадяни України звернулися, а й громадяни Молдови, Білорусі та двох країн-членів Європейського союзу. Посольство України в Ізраїлі вже склало списки тих, хто зацікавлений в евакуації. Ми вже домовилися з владою Ізраїлю та Палестинської автономії про «зелений коридор» для евакуації», – заявив міністр.


Головне фото: поліція Луганської області 

 Поділитися