MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

21 травня – головне за день

21.05.2021   
ХПГ-інформ
У Києві під стінами Подільського управління поліції пройшла акція «Зупинимо сафарі на Подолі»; катастрофа літака МАУ в Ірані є «актом тероризму» – висновок канадського суду; окупаційний суд у Криму присудив Івану Яцкіну 11 років колонії суворого режиму – головне на сьогодні.

• У Києві під стінами Подільського управління поліції пройшла акція «Зупинимо сафарі на Подолі», повідомляє Суспільне. Представники креативних та культурних спільнот вимагали звільнення начальника управління Павла Василенка, а також припинення обшуків культурних закладів, зривів концертів та акцій і притягнення до відповідальності винних у побитті художника Дмитра Бугайчука. «У ніч з 18 на 19 травня на перехресті Кирилівської та Мильного провулку було побито та незаконно затримано Дмитра Бугайчука, художника та музиканта, засновника гурту "Дичка", учасника арт-кластеру Кирилівська 47Б, в 50 метрах від репетиційної студії Дмитра, бо “він підозріло виглядав”. За це йому розбили голову, душили, не викликали швидку, протримали на місці затримання 3 години в кайданках без укладання протоколу», – йдеться на фейсбук-сторінці заходу. 

• Російський правозахисний центр «Меморіял» вважає політв’язнями чотирьох кримчан, яких російська влада обвинувачує в участі у ісламській організації «Хізб ут-Тахрір» – Сейтумера Сейтумерова, Османа Сейтумерова, Амета Сулейманова и Рустема Сейтмеметова. Їх арештвали 11 березня 2020 року. «Меморіял» вимагає негайно припинити переслідування усіх фігурантів справи «Хізб ут-Тахрір» і звільнення тих, кого незаконно тримають під вартою. 

• Катастрофа літака МАУ в Ірані є «актом тероризму» – такий висновок канадського суду. Це рішення допоможе сім'ям загиблих отримати компенсацію, розповідає Громадське. «У своєму рішенні суддя суду Онтаріо спирався на двох експертів, один з яких дійшов висновку, що Корпус вартових Ісламської революції знав, що рейс PS752 був закріплений за цивільним літаком та цілеспрямовано збив його з метою знищення», – йдеться в статті. Цивільний позов у січні 2020 року подали чотири сім’ї, чиї рідні загинули на борті літака. 

• Підконтрольний Росії Верховний суд Криму присудив кримчанину Івану Яцкіну 11 років колонії суворого режиму з обмеженням в один рік. Його обвинувачують у держзраді. Підконтрольний Росії Верховний суд Криму присудив кримчанину Івану Яцкіну 11 років колонії суворого режиму з обмеженням в один рік, повідомляє проєкт Крим.Реалії. Івана Яцкіна обвинувачують у держзраді. Вирок винесла колегія суддів на чолі з головуючою Аллою Хіневич. Засідання суду відбувалися у закритому режимі через «державну таємницю в матеріалах справи».

• Сьогодні виповнюється 100 років від дня народження Андрія Сахарова, ученого-фізика, одного з розроблювачів водневої бомби, політичного мислителя, громадського і політичного діяча, одого з лідерів радянських дисидентів. 


Головне зображення: Суспільне

 Поділитися