MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Премію імені Георгія Ґонґадзе отримала Мирослава Барчук

24.05.2021   
ХПГ-інформ
«Мало в якій професії можна так масштабно відстоювати правду та справедливість. І навпаки мало яка професія дає можливість масштабно ретранслювати брехню», – сказала журналістка.

Мирослава Барчук – відома журналістка, ведуча суспільно-політичного токшоу «Зворотний відлік» на телеканалі UA: ПЕРШИЙ. У журналістиці – з середини 1990-х років. 

«Я дуже часто в професії і в житті спираюся на Гіїну одержимість: коли стикаюсь з моральним нейтралітетом, коли стикаюсь з нерозрізненням добра і зла в медіасередовищі або просто в суспільстві. Чому я це кажу? Тому що мало в якій професії потрібно так часто робити морально-етичний вибір, як у нашій професії. Мало в якій професії можна так масштабно відстоювати правду та справедливість. І навпаки мало яка професія дає можливість масштабно ретранслювати брехню. Мало яка професія дає можливість створювати відчуття спільності», – зазначила лауреатка.

Мирослава Ґонґадзе, пояснюючи вибір журі, сказала: «Ми з Мирославою одного покоління, усі ці 30 років незалежності у буквальному і переносному сенсах ходимо одними стежками від чернівецької “Червоної Рути” до київських майданів. І важко знайти більш цілісну, інтелектуальну і фахову журналістку, ніж Мирослава. Глибока і вірна принципам професії, вона є прикладом для молодого покоління журналістів».

Також фіналістами премії цього року стали головний редактор Ліга.net Борис Давиденко і головна редакторка онлайн-журналу Reporters Марічка Паплаускайте.

Засновником Премії імені Георгія Ґонґадзе є український осередок Міжнародного ПЕН-клубу в партнерстві з Асоціацією випускників Києво-Могилянської Бізнес-Школи та виданням «Українська правда». Відзнака має підтримати журналістів, які «слідують принципам та цінностям незалежної журналістики, демонструють професійність, компетентність, інноваційність, створюють матеріали, що призводять до вирішення або розуміння певних проблем у суспільстві та змін у країні, а також роблять суттєвий внесок у розвиток медіасередовища в цілому». На Премію номінують медійників, які працюють в Україні та протягом останніх п’яти років є журналістами.  Премію присуджують з 2019 року в день народження Георгія Ґонґадзе – 21 травня.

Минулого року премію отримав  журналіст, публіцист, колумніст видань НВ, «Українська правда», Крим.Реалії, Liga.net, каналів ICTV та Суспільне Павло Казарін, позаминулого   –  журналіст, історик, головний редактор інтернет-видання «Історична правда», засновник Музею-архіву преси Вахтанґ Кіпіані.


Фото: pen.org.ua

 Поділитися