MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

РФ: Стан здоров’я українського політв’язня Марченка критичний

25.05.2021   
ХПГ-інформ

Чоловік, якому видалили щитовидну залозу, вже місяць не отримує гормональних препаратів. Про це повідомляє УНІАН із посиланням на дружину в’язня Катерину Марченко

Вона розповіла, що ліки йому життєво необхідні після онкологічного захворювання та операції. Олексндра Марченка незаконно утримують у виправній колонії №14 в російському Краснодарі. Протягом останнього місяця він уже 15 діб провів у штрафному ізоляторі.  

«Приводи для відправлення в ШІЗО суто формальні – приліг на постіль (через погане самопочуття). Річ у тому, коли не надають таблеток, що замінюють функцію щитоподібної залози, то організм дуже послаблений і людина буквально фізично не може переносити цей стан на ногах», – розповіла Катерина Марченко.


Український громадянин Олександр Марченко був затриманий спецслужбами самопроголошеної «ДНР» 17 грудня 2018 року. 18 лютого 2019 року, після двох місяців у ізоляторі МДБ «ДНР», Марченка доставили на кордон Донецької області й Ростовської області Росії та передали представникам ФСБ РФ. Кримінальну справу проти Марченко порушили лише 30 квітня 2019 року. Майже два з половиною місяці його утримували під адміністративним арештом, а також у депортаційному центрі Краснодарського краю. Однак Олександра не видворили в Україну, а помістили до СІЗО, обвинувативши у приготуванні до придбання та незаконного переміщення з території Росії продукції військового призначення.

На думку слідства, Марченко зі спільником із Росії навесні 2018 року розробив план покупки і провезення через російсько-український кордон двох комплектів електровакуумних приладів (клістронів), призначених для використання в зенітно-ракетному комплексі моделі С-300. Захист Марченка заявляв про його невинність, тортурні умови утримання в «ДНР» та про самообмову, зроблену на кордоні з примусу спецслужб.

За словами дружини в’язня Катерини Марченко, здоров’я її чоловіка постійно погіршується – хронічні порушення сну, панічні атаки, оніміння лівої частини тіла після тортур у «ДНР». «Моєму чоловікові необхідний постійний контроль рівня гормонів щитуватої залози, оскільки цей орган йому видалили унаслідок раку, а медичне обслідування так досі й не провели в повному обсязі», – розповіла вона на початку листопада 2020 року.

26 листопада 2020 року Марченка засудили до 10 років позбавлення волі.

У квітні апеляційний суд залишив у силі.

Правозахисний центр «Меморіал» визнав Олександра Марченка політв’язнем.

 

 Поділитися