MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

У Харкові музикантам заборонили грати в парку. Музиканти виходять на протест

27.05.2021   
Денис Волоха

На фото охоронець просить чоловіка з бандурою залишити харківський сад Шевченка, бо міськрада заборонила там грати музикантам

Міська влада Харкова неформально заборонила музикантів у міському саду, бо ті нібито заважають відвідувачам. Тепер охорона їх виганяє. 28-го травня харків’яни збираються вийти на протест.

6-го квітня харків’янин опублікував у Інстаграмі відео, на якому записано діалог із охоронцями саду Шевченка в Харкові.

За останній рік у саду Шевченка сталися 3 інциденти з побиттям відвідувачів, зокрема двох студентів та громадянина Ізраїлю. Усі постраждалі звинувачують у побиттях муніципальну охорону. У березні цього року суд визнав винним охоронця в одному з побиттів.

На опублікованому відео працівники охорони просять хлопця на ім’я Рустем припинити грати на гітарі, оскільки харківська влада нібито заборонила музикантам грати в саду Шевченка. «Ми сиділи біля пам’ятника Шевченку, писали на відео пісні. Не розпивали, не палили, нічого незаконного, на відміну від бравих охоронників», — написав Рустем. 

На відео гітарист погоджується виконати вимоги охоронців, але говорить, що вони незакнні: «Ми підкоримося вашим незаконним вимогам і підемо, просто тому, що вас більше, і ми не хочемо проблем».

21-го травня Харківська міська рада підтвердила обмеження для музикантів публічно. «Вийшло так, що люди, приходячи на відпочинок, не могли спокійно відпочивати, бо дуже голосно на всіх локаціях грала музика, — цитують у міськраді в. о. Харківського міського голови Ігоря Терехова. — У підсумку ми домовилися, що музиканти не будуть там грати. Але це не означає, що ми їх якось ображаємо. Ми дамо їм місце, наприклад, на площі біля оперного театру, де зможуть збиратися люди і слухати їхню музику».

Заборона формально не закріплена, проте це не заважає охоронцям саду переслідувати вуличних музикантів та вимагати від них піти.

Подібні обмеження є незаконними та суперечать Конституції. Місцева влада має право притягати до адміністративної відповідальності за порушення санітарних норм шуму, але не може довільно обмежувати свободу пересування відвідувачів парку.

Водночас у саду Шевченка є музичний «фонтан із мавпами», де музика звучить доволі гучно.

© Марія Малєвська

«Єдині, кому тепер не забороняється грати у харківському саду Шевченка», — коментує журналістка Марія Малєвська світлину фонтану з мавпами у фейсбуці.

У харківському саду Шевченка заборонено сидіти на газонах та залазити у фонтан. За найменші порушення дисципліни охоронці починають тиснути на відвідувачів. Що саме є порушенням — охоронці часто визначають самі.

Харків’яни почали обурюватися черговому обмеженню. У соцмережах з’явилося відео, на якому охорона вимагає залишити сад Шевченка в літнього бандуриста.

На відео чоловік попереджає охоронців, що їхні вимоги незаконні. При спілкуванні з поліцейським він розповідає, що вже неодноразово звертався до поліції через дії охорони, яка забороняла йому грати. За словами бандуриста, патрульні відповідали: «Ідіть грайте», але охоронці продовжували його переслідувати.

Трубач Костянтин Олійник, якому охорона теж не дала грати в саду Шевченка, вийшов на акцію протесту під будівлю Харківської міськради і почав грати там. За словами музиканта, в саду Шевченка охоронці оточили його і відштовхували відвідувачів, які намагалися дати йому гроші за гру.

Кілька харківських виконавців оголосили, що 28-го травня (п’ятниця) о 18:00 прийдуть під пам’ятник Шевченку і будуть грати на знак протесту проти розпоряджень міської влади та дій охорони.

Протестувати будуть гурти Alcohol Ukulele, Green Milk Company, Папа Карло, а також Борис Севастьянов, Назар Божинський, Іван Сенін та Артем Полежака.

2 роки тому троє харківських гуртів грали протестний концерт проти дій мера Геннадія Кернеса, який сказав, що міська влада планує демонтувати волонтерський намет на майдані Свободи, який стоїть у Харкові після початку війни.

Гурт «Папа Карло» на концерті біля волонтерського намету, 30-те травня 2019-го року

Охоронна фірма «Зубр» на початку року виграла тендер на охорону кількох парків у Харкові. На торгах вона була єдиним конкурентом ТОВ «Антирейдер ГО ‘Ветеран’», яка охороняла парки раніше і здобула скандальну репутацію через побиття відвідувачів, місцеві сутички зі стріляниною, участь у політичних заходах на підтримку міської влади та грубі висловлювання її керівника Олега Черкашина.

‘Мені огидна така служба’: інтерв’ю з ексохоронцем харківського парку, де б’ють людей

Колишній працівник «Антирейдера» Ярослав Яковлєв, який звільнився через незаконні дії охорони, вважає, що фірма «Зубр» складається з колишніх охоронців «Антирейдера», якого вирішили позбутися через заплямовану репутацію.

 Поділитися