MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Верховна Рада заборонила більшість видів пластикових пакетів

02.06.2021   
ХПГ-інформ
Сьогодні депутати ухвалили Закон «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України». Його ще має підписати президент.

Сьогодні депутати ухвалили Закон «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України».

«Закон спрямований на зменшення обсягу використання в Україні пластикових пакетів, обмеження їх розповсюдження з метою поліпшення стану навколишнього природного середовища та благоустрою територій», – йдеться в повідомленні на сайті Верховної Ради.

У магазинах, закладах харчування та місцях надання послуг не можна буде використовувати надтонкі (товщиною до 15 мікрометрів), тонкі (товщиною до 50 мікрометрів) та оксорозкладні пластикові пакети. 

В обігу залишаться біорозкладні, а також надтонкі пластикові пакети, що призначені для «первинного» пакування або транспортування свіжої риби, м'яса, сипучих продуктів, льоду в роздрібних магазинах. Крім того, за законом продавці не зможуть пропонувати покупцеві пластикові пакети безкоштовно. За порушення цих норм передбачено штрафи. Закон набере чинності наступного дня після його опублікування. Більшість змін почнуть діяти за шість місяців від цієї дати.  


Щороку в Європейському Союзі використовують більше 800 тисяч тонн одноразових поліетиленових пакетів, йдеться у пояснювальній записці до законопроекту. Це приблизно 90 пакетів на кожного громадянина ЄС. В той же час українець за рік викидає понад 500 пакетів з поліетелену. Переробити можна лише близько 6% від загального обсягу таких відходів. 

Головне зображення: Shutterstock, Maksim Safaniuk

 Поділитися