MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

2 червня – головне за день

02.06.2021   
ХПГ-інформ
Суд дозволив спеціальний судовий розгляд щодо трьох «ексберкутівців»; ВРУ підтримала у першому читанні законопроєкт про заборону продажу ліків дітям; у травні ІМІ зафіксував 14 випадків фізичної агресії щодо представників медіа – найважливіше на сьогодні.

• Суд у Києві надав дозвіл на здійснення спеціального судового розгляду у справі по обвинуваченню колишніх «беркутівців» Сергія Зінченка, Павла Аброськіна та Олега Янішевського у вбивствах під час Євромайдану на вул. Інститутській 20 лютого 2014 року та інших злочинах, повідомляє ГО «Адвокатська дорадча група». «Прокурор Ігор Зємсков надав суду докази, що обвинувачені знаходяться на непідконтрольній Україні території. Зокрема, Сергій Зінченко, за словами прокурора, живе в Донецьку та проходить військову службу в так званому „першому армійському корпусі ‘ДНР’“», мовиться в повідомленні.

• Про можливість допиту сепаратистами затриманого минулого тижня білоруського опозиційного журналіста Романа Протасевича заявив напередодні самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко. Минулого місяця «генпрокуратура» «ЛНР» відкрила щодо Романа Протасевича кримінальне провадження за участь у бойових діях на Донбасі. Однак Протасевич перебував на фронті виключно як журналіст. Нагадаємо, білоруські спецслужби затримали Романа Протасевича та його дівчину Софію Сапегу 23 травня. Для цього вони змусили сісти у Мінську літак авіакомпанії Ryanair, що прямував із Афін до Вільнюса.

• Верховна рада підтримала у першому читанні Законопроєкт № 5122, який передбачає заборону продажу лікарських засобів дітям до 14 років, передає Суспільне. Відповідно до тексту пояснювальної записки, його основним завданням є «унеможливлення неконтрольованого споживання медичних препаратів у цілях, відмінних від прямого призначення продукту». Автори документу пояснюють необхідність ухвалення цього закону випадками отруєння дітей лікарськими засобами, зокрема, у Києві, а також у Київській та Черкаській областях, що сталися на початку 2021 року (серед інших, і з летальним кінцем).

• У травні цього року експерти Інституту масової інформації (ІМІ) зафіксували 15 порушень прав журналістів в Україні. З них 14 стосувалися фізичної агресії проти медійників, – повідомляє ІМІ на своєму сайті. Це дані щомісячного моніторингу «Барометр свободи слова», який здійснює організація. У травні зафіксовано 13 випадків перешкоджань та по одному випадку погроз і обмеження доступу.


На головному фото: «Беркут» на Майдані

 Поділитися