MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

3 червня – головне за день

03.06.2021   
ХПГ-інформ
У 2020 році в Україні батьків 4 522 дітей позбавили батьківських прав; суд дозволив спеціальне досудового розслідування стосовно експрезидента Януковича у кримінальному провадженні за фактом захоплення державної влади; у МОЗ підтвердили, що в Україні скасовано заборону для гомосексуальних людей бути донорами крові – найважливіше на сьогодні.

• У 2020 році в Україні батьків 4 522 дітей позбавили батьківських прав. Про це йдеться у відповіді Департаменту з питань захисту прав дітей та забезпечення стандартів рівності на запит Суспільного. Тенденція кількості судових вироків про позбавлення батьківських прав різниться у кожному році. Як розповіли у департаменті, у 2017 році таких вироків було 5 110, у 2018 – 4 622, у 2019 – 5 151, тоді як у 2020-му – лише 4 522 дитини. Пріоритетною формою влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування є усиновлення. За українським законодавством, дитину не можна всиновити, якщо хоча б один з батьків не позбавлений батьківських прав.

• Щонайменше троє людей з російськими паспортами стежили за білоруським журналістом Романом Протасевиччем та його подругою Софією Сапегою протягом усього перебування у Греції, повідомляє білоруська служба Радіо Свобода з поиланням на грецький сайт vice.com. Вірогідно, саме ці троє й підтвердили перебування журналіста на борту. «Ми збираємо записи камер відеоспостереження з готелів, з Криту та з аеропорту, і з’ясовується, що за ними стежили спеціалісти розвідки з російськими паспортами», – сказав представник МВС Греції на умовах анонімності. Грецькі правоохоронці вважають, що зафіксовані люди діяли від імені Білорусі й передали інформацію, що Протасевич перебуває на борту, коли літак пролітав над РБ. Нагадаємо, білоруські спецслужби затримали журналіста та його дівчину 23 травня. Для цього вони змусили сісти у Мінську літак авіакомпанії Ryanair, що прямував із Афін до Вільнюса.

Роман Протасевич (архівне фото)


• У Міністерстві охорони здоров’я підтвердили, що в Україні скасовано заборону для гомосексуальних людей бути донорами крові. Про це повідомили у МОЗ у відповідь на запит Радіо Свобода. «Положення наказу МОЗ № 207 не містять словосполучення „гомосексуальні стосунки“. Таким чином, гомосексуальні стосунки не входять до переліку протипоказань до донорства», – мовиться в повідомленні. Раніше в переліку протипоказань до донорства крові пункт про гомосексуальні стосунки прирівнювали до форм ризикованої поведінки. Перед здаванням крові потенційний донор заповнює анкету, де його запитують, зокрема, про форми ризикованої поведінки.

• Шевченківський районний суд Києва дозволив спеціальне досудове розслідування стосовно колишнього президента України Віктора Януковича у кримінальному провадженні за фактом захоплення державної влади, повідомляє Офіс генпрокурора. Таке судове рішення надає право стороні обвинувачення на проведення досудового розслідування стосовно підозрюваного за його відсутності (in absentia). «У кримінальному провадженні розслідуються обставини вчинення у вересні–жовтні 2010 року експрезидентом дій, спрямованих на незаконне збільшення обсягу своїх владних повноважень як Президента України. Вони відносилися до повноважень законодавчої та виконавчої влади, унаслідок повернення в неконституційний спосіб дії Конституції України від 28 червня 1996 року, до якої Законом України „Про внесення змін до Конституції України“ від 8 грудня 2004 року № 2222-IV були внесені зміни», – мовиться в повідомленні.

В. Янукович на пресконференції в Ростові-на-Дону 28 лютого 2014 року


• Багаті країни та благодійні компанії пообіцяли додатково надати глобальній ініціативі COVAX 2,4 мільярда доларів на вакцини проти коронавірусу для бідних країн, передає Громадське із посиланням на Reuters. Про таке рішення низка країн оголосила під час онлайн-саміту, який організовувала Японія та Альянс вакцин GAVI, який очолює глобальну ініціативу з розподілу вакцин разом із ВООЗ. Додаткові кошти дозволять COVAX доставити у бідні країни у 2021–2022 роках 1,8 мільярда доз вакцини. (Нагадаємо, глобальна ініціатива COVAX має на меті пришвидшити розробку та виробництво вакцин від COVID-19 і забезпечити рівний доступ до них всіх країн незалежно від рівня доходу).


Головне зображення з сайту news.ku.dk

 Поділитися