MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Сьогодні – День пам’яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України

04.06.2021   
ХПГ-інформ
З початку бойових дій у Донецькій та Луганській областях загинули понад 240 дітей, 56 – зникли безвісти, поранені і травмовані – від 167 до понад 500 маленьких громадян України.

1 червня Верховна Рада України ухвалила проєкт постанови про вшанування пам’яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії Росії проти України, згідно з якою 4 червня в Україні будуть вшановувати пам’ять дітей, які загинули внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України.

«Починаючи з 2014-го року, через російську збройну агресію на Донбасі, Україна дізналась, як це втрачати дітей на війні», – йдеться в пояснювальній записці до документа.

За даними Міністерства оборони, з початку бойових дій у Донецькій та Луганській областях загинули понад 240 дітей, 56 – зникли безвісти, поранені і травмовані – від 167 до понад 500 маленьких громадян України.


Зараз найбільшу загрозу для дітей регіону становлять міни. Нагадаємо, вибухонебезпечними предметами забруднені близько семи тисяч квадратних кілометрів земель на території Донецької та Луганської областей, що перебувають під контролем України. Рівень забруднення мінами окупованих територій встановити неможливо, але місія ОБСЄ повідомляє про небезпечні знахідки у так званих ДНР та ЛНР. Так, наприклад, 27 грудня в полі поблизу Широкої Балки безпілотник зафіксував приблизно 400 протитанкових мін. За оцінкою ОБСЄ, ці міни належать збройним формуванням.

 Поділитися