MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

4 червня – головне за день

04.06.2021   
ХПГ-інформ
В ООН сподіваються подолати СНІД до 2030 року; на сході Україні упродовж усього періоду конфлікту загинуло 152 дитини та 146 дітей зазнали поранення; цього року ціни на продукти харчування у світі зростають найшвидше за останні 10 років – найважливіше на сьогодні.

• В ООН сподіваються подолати СНІД до 2030 року – про це йдеться у доповіді ЮНЕЙДС (Об’єднана програма ООН з ВІЛ/СНІДу). Саме таке завдання поставили світові лідери, і для цього необхідно переглянути існуючі стратегії та взяти більш сміливі обов’язки, мовиться в повідомленні на сайті ООН. Якщо це буде виконано, тоді до 2025 року послуги в галузі ВІЛ зможуть отримувати 95 % тих, хто їх потребує, щорічна кількість нових випадків ВІЛ зменшиться до 370 000, а смертей від СНІДу – до 250 000. Для цього в період до 2025 року будуть потрібні інвестиції у розмірі 29 млрд доларів. Доповідь опублікована напередодні Наради високого рівня Генасамблеї ООН зі СНІДу, яка відбудеться 8–10 червня.

• За даними Моніторингової місії ООН з прав людини, на сході Україні упродовж усього періоду конфлікту, з 14 квітня 2014 року по 30 квітня 2021 року, загинуло 152 дитини (із них 102 хлопчики і 50 дівчаток) та 146 дітей зазнали поранення (із них 120 хлопчиків і 26 дівчаток), – передає Офіс Омбудсмана. Нагадаємо, сьогодні Україна вперше на державному рівні вшановує пам’ять дітей, які загинули внаслідок збройної агресії Російської Федерації та відзначає Міжнародний день дітей – безневинних жертв агресії.

• Державний білоруський канал ОНТ опублікував інтерв’ю з арештованим журналістом Романом Протасевичем, у якому той заявляє, що визнає провину в організації «дій, що порушують громадський порядок», повідомляє білоруська служба Радіо Свобода. За яких обставин зроблено відеозапис, не повідомляється. Заяву Протасевич зробив не в суді або через адвоката, а сказав у студії у відповідь на запитання ведучого. Під час інтерв’ю Протасевич також критикував членів Координаційної ради та співробітників штабу Світлани Тихоновської, а Олександра Лукашенка назвав «людиною зі стальними яйцями». На зап’ястях Романа журналісти «Нашої ниви» помітили сліди можливих катувань. Батько Романа Дмитро Протасевич впевнений, що син міг казати таке лише під примусом, «це наслідки більш ніж тижневого перебування в катівнях СІЗО КДБ, знущань, тортур. Спочатку його намагалися душити, били, тепер видні сліди від кайданків». Нагадаємо, білоруські спецслужби затримали журналіста та його подругу Софію Сапегу 23 травня. Для цього вони змусили сісти в Мінську літак авіакомпанії Ryanair, що прямував із Афін до Вільнюса.

Роман Протасевич в ефірі ОНТ


• За даними Індексу цін на продукти Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН, який відстежує світові ціни на низку продуктів харчування, включаючи зернові, олійні культури, молочні продукти, м’ясо і цукор, у травні цього року ціни на продукти харчування зросли на 39,7 % – найбільше зростання цін за місяць з жовтня 2010 року, передає Суспільне з посиланням на BBC. Крім того, в ООН відзначили, що перебої на ринку і в поставках через карантинні обмеження пересування призвели до дефіциту низки продуктів на місцевому рівні і підвищення цін на продукти.

• Майно Львівської виправної колонії № 48 (Хуторівка 2) продали на електронному аукціоні за 377,5 мільйонів гривень, повідомив у фейсбуці міністр юстиції Денис Малюська, передає Радіо Свобода. За словами Малюськи, розподіл виручених коштів відбуватиметься за принципом 30/70: 30 % – до державного бюджету, 70 % – на відбудову в’язничної інфраструктури. Як нагадує Радіо Свобода, у серпні минулого року Міністерство юстиції оголосило про початок великого розпродажу нерухомого майна пенітенціарної системи. У відомстві на 2021 рік запланували приватизацію чотирьох тюрем.

Денис Малюська (фото: Гліб Гаранич / Reuters)

 Поділитися