MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

У Гаазі відновилися слухання у справі MH17

07.06.2021   
ХПГ-інформ
Сьогодні розпочався розгляд справи по суті – мають бути оголошені результати судового слідства, а також представлений план розгляду матеріалів у наступні дні.

7 червня в Окружному суді Гааги відновилися слухання у справі про збиття рейсу MH17 на Донбасі. Як зазначили в суді, сьогодні розпочався розгляд справи по суті, передає Радіо Свобода.

Нагадаємо, пасажирський літак «Боїнг-777» рейсу MH17 «Малайзійських авіаліній», що летів з Амстердама (Нідерланди) в Куала-Лумпур (Малайзія), був збитий у небі над Донбасом 17 липня 2014 року. Загинули 298 людей – 283 пасажири та 15 членів екіпажу.

У перший день відновлених слухань мають бути оголошені результати судового слідства, а також представлений план розгляду матеріалів у наступні дні засідання суду.

Суд має на меті з’ясувати відповіді на наступні питання:

– Чи був збитий рейс MH17 ракетою «БУК»?

– Чи була випущена ракета «БУК» з сільськогосподарського поля неподалік від Первомайського?

– Чи брали участь у цьому обвинувачені?

Суд планує вивчити особисті обставини, що стосуються обвинувачених (наявні в матеріалах обвинувачення).

Протягом наступних трьох днів – 8, 9 та 10 червня – суд проведе підсумкове обговорення документів у справі. За необхідності, слухання продовжать 11 червня. Окремі розділи справи обвинувачення планує представити 17 та 18 червня. Згодом можливість обговорити окремі частини справи отримає захист. Загалом цей блок слухань триватиме до 9 липня, мовиться в повідомленні.

За планом, у вересні можливість виступити у суді отримають родичі загиблих.

Коротка інформація

Міжнародне розслідування, очолюване Нідерландами, дійшло висновку, що «Боїнг» рейсу MH17 був збитий ракетою з російського зенітно-ракетного комплексу «Бук», який був завезений на українську територію для підтримки збройних формувань «ДНР/ЛНР».

Нідерландська прокуратура обвинувачує в організації транспортування ракетної установки, у її застосуванні та вивезенні назад до Росії чотирьох осіб. Це Ігор Гіркін (прізвисько «Стрєлков»), у час збиття літака називав себе «міністром оборони» угруповання «ДНР», громадянин Росії; Сергій Дубинський (прізвисько «Хмурий»), відставний полковник ГРУ РФ, на час події – «генерал-майор» «ДНР», очолював його власне «ГРУ», громадянин Росії; Олег Пулатов (прізвисько «Гюрза»), полковник, колишній російський спецпризначенець, на окупованій частині Донбасу був заступником Дубинського, громадянин Росії; Леонід Харченко (прізвисько «Крот»), перебував у той час у лавах угруповання «ДНР» під командуванням Дубинського, громадянин України.

Суд почався 9 березня 2020 року.

26 травня 2021 року чергове судове засідання у справі відбулося на військовій авіабазі Гілзе-Ріен (Нідерланди), де представники суду оглянули реконструкцію збитого літака. Вони вивчали пошкодження кабіни, носової частини, стабілізатора та двигунів. За версією нідерландських та бельгійських експертів, ракета «земля–повітря» потрапила в лівий бік літака.

 Поділитися