MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Сервіс єМалятко доступний для жителів тимчасово окупованих територій

08.06.2021   
ХПГ-інформ

За допомогою сервісу діти, що народилися в Криму та окупованих районах Донецької та Луганської областей, зможуть отримати українське свідоцтво про народження, повідомляє Міністерство цифрової трансформації.

Мова йде як про новонароджених малюків, так і про дітей віком до 18 років, що народилися на тимчасово окупованих територіях, які ще не отримали українське свідоцтво про народження.

Спочатку, зазначають у Мінцифри, батькам слід подати заяву про встановлення факту народження дитини через Електронний суд:

До заяви потрібно додати:

  • копії документів, що підтверджують народження дитини: медичне свідоцтво про народження та/або медичні довідки;
  • копії паспортів та ідентифікаційних кодів батьків;
  • копію свідоцтва про шлюб (за наявності);
  • інші докази факту народження дитини (за наявності).

Судовий збір сплачувати не треба. Отримавши номер судового рішення, батьки можуть подати заяву на отримання послуги єМалятко на порталі Дія. Підписати таку заяву необхідно електронним підписом.


єМалятко – це 9 послуг за однією заявою для новонароджених дітей. Серед основних – реєстрація дитини, оформлення допомоги при народженні, допомоги на дітей із багатодітних родин тощо. Отримання послуг за однією заявою позбавляє громадян відвідування 11 установ, заповнення 37 документів, витрати 30 годин на ці відвідини та оформлення. За рік існування сервісу єМалятко ним скористалися понад 125 тисяч українців. 83% батьків реєструють народження дитини саме через єМалятко.


При отриманні послуги для користувачів стають доступні: присвоєння номера платника податків та унікальний номер запису у реєстрі (УНЗР); визначення належності дитини до громадянства України (за умови, якщо батьки або один з них мають власний УНЗР); допомога при народженні дитини; реєстрація місця проживання дитини (за умови реєстрації одного з батьків у містах, де вже доступна послуга).


Як ми розповідали, раніше для того, щоб отримати свідоцтво про народження дитини, яка з’явилася на світ в окупованому Криму чи ОРДЛО, батькам необхідно було пройти досить важкий шлях: спочатку звернутися до РАЦСу на контрольованій урядом України території, отримати відмову, потім звернутись до суду і, отримавши позитивне судове рішення, знову йти до РАЦСу, щоб отримати свідоцтво.


Фото: Shutterstock, Natalia Deriabina

 Поділитися