MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Бойовики не випускають із «ДНР» підлітків без паспорта

09.06.2021   
ХПГ-інформ
Окупаційна влада так званої ДНР порушує права дітей на освіту та свободу пересування, повідомляє Омбудсман Людмила Денисова.

Окупаційна влада так званої ДНР порушує права дітей на освіту та свободу пересування, повідомляє Омбудсман Людмила Денісова. Йдеться про запроваджене на окупованих територіях рішення обмежити виїзд дітей старше 14 років, які не мають паспорта громадянина України, Російської Федерації, закордонних паспортів цих країн чи «паспорта ДНР».

«Дітей цього віку на блокпосту „Оленівка“ висаджують з автобусів разом з батьками та не випускають з тимчасово окупованої території Донецької області. Таким чином, діти не зможуть своєчасно подати документи для вступу до закладів освіти», – йдеться в повідомленні Денісової.

До цього діти 14–16 років виїжджали з «ДНР» просто зі свідоцтвом про народження разом з одним із батьків.

Уповноважена Верховної Ради з прав людини звернулася до Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні з проханням «сприяти дітям, які живуть на тимчасово окупованих територіях Донецької, Луганської областей, у забезпеченні їхнього права на освіту та свободу пересування».

«Наголошую, що згідно з міжнародним гуманітарним правом щодо захисту цивільного населення під час збройних конфліктів, держави-учасниці зобов’язані вживати всіх можливих заходів, з метою гарантування захисту та догляду за дітьми, яких торкається збройний конфлікт», – зазначила Омбудсман.


Нагадаємо, у квітні було затверджено новий порядок вступу до закладів вищої, фахової передвищої та професійної (професійно-технічної) освіти для дітей з тимчасово окупованих територій. Згідно з ним, такі вступники можуть звертатися до освітніх центрів «Крим-Україна» (для заявників з тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та м. Севастополь) та «Донбас-Україна» (для заявників з тимчасово окупованої території окремих районів Донецької та Луганської областей або території населених пунктів на лінії зіткнення). Ці освітні центри створені на базі закладів вищої або фахової освіти і будуть працювати з 7 червня до 24 вересня 2021 року.


Фото: Українська правда

 Поділитися