MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Вигрузили на цвинтарі – як Одеський центр психічного здоров’я «виписує» підопічних

10.06.2021   
Трьох чоловіків з інвалідністю – двоє з яких не можуть ходити – знайшли на одному з кладовищ Одещини за сім кілометрів від лікувального закладу. Поліція розпочала досудове розслідування.

Трьох чоловіків з інвалідністю – двоє з яких не можуть ходити – 4 червня знайшли перехожі на одному з кладовищ Одещини. Про ситуацію довідалися в Офісі Омбудсмана. Поліція розпочала досудове розслідування за статтею «Залишення особи в небезпеці» щодо адміністрації медичного закладу, підопічними якого вони є.


«Чоловіки з інвалідністю: в одного – травма голови, в іншого немає обох ніг, третій – пересувається поповзом, – йдеться у повідомленні на сайті Офісу Уповноваженого верховної Ради з прав людини. – Чоловіки стверджували, що їх вивезли з медустанови на кладовище. Там їх і знайшли небайдужі громадяни. Усіх трьох тимчасово помістили до Одеського міського центру інтеграції осіб без певного місця проживання».

В центрі інтеграції регіональний представник Омбудсмана довідався, що раніше чоловіки перебували на лікуванні в Одеському обласному медцентрі психічного здоров’я. У медичному закладі визнали, що всі троє – дійсно їхні пацієнти, але виписані напередодні за власним бажанням та письмовою згодою, адже перебували у задовільному психічному стані. Примусової госпіталізації до них не застосовували, а суд не визнавав їх недієзданими.

«Хворі мали можливість самовільно залишати медцентр та повертатися туди за бажанням. Проте, як люди з інвалідністю могли подолати відстань у 7 км, у медустанові не пояснили», – пише Омбудсман Людмила Денісова. Вона звернулася до Голови Національної поліції, Міністра соціальної політики, Міністра охорони здоров’я та голови Одеської обласної державної адміністрації  щодо розслідування цього випадку та координації зусиль у відновленні прав постраждалих громадян.


Нагадаємо, вчора стало відомо, що у Панютинському психоневрологічному інтернаті (Харківська область) підопічні гуляють у «вольєрі» під замком. Під час візиту члени моніторингової групи у складі працівника Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та громадського монітора побачили два десятки мешканців інтернату, які перебували в огородженому решітками дворі, який було зачинено на навісний замок. Деякі з них лежали на лавах. Іншим не було, де присісти, тому вони ходили по двору. Справляти фізіологічні потреби підопічні інтернату були змушені у присутності інших у відро. Крім того, було виявлено факти незабезпечення належних умов проживання, харчування підопічних тощо.


Проект ЄС «Боротьба проти катувань, поганого поводження та безкарності в Україні»

 Поділитися